Про це йдеться в оновленому у 2022 році звіті Євростату. Вони зазначають, що понад 45% населення Румунії мешкали в перенаселеному житлі.

Читайте також Новобудови Києва на лівому березі: на які об'єкти звернути увагу

Хто окрім Румунії страждає він перенаселення у приватному будинку

Не набагато краща ситуація у:

  • Латвії (42,5%),
  • Болгарії (39,5%),
  • Польщі (майже 37%),
  • Хорватії (36,2%).

Загалом 17,5% населення країн ЄС не мають достатньо кімнат відповідно до розміру родини, обставин і віку співмешканців. У звіті йдеться, що ситуація ускладнилася під час епідемії коронавірусу. Тоді дітям доводилося гратися у кімнатах поруч із батьками, які перейшли на віддалену роботу.

Які країни є лідерами із площі приміщень

Натомість достатньо простору мають жителі Кіпру, лише 2,5% населення острова мешкають у перенаселеному житлі, Ірландії (3,2%) та Мальти (4,2%). Низькі показники також у Нідерландах (4,8%), однак зазначимо, що дані вираховуються загалом по країні, в той час, як в окремих містах житлова криза змушує значно більшу частку людей ділити тісні приміщення одно з одним.

Євростат також наводить дані щодо доступності житла – відсоток тих домогосподарств, які витрачають на оренду та квартплату понад 40% від свого сукупного доходу.

Загалом такі домогосподарства складають 7,8% щодо Євросоюзу. У Болгарії та Данії цей показник один із найвищих – понад 14%. Але витрати на житло справді рекордні у Греції – кожен третій грек віддає на цю статтю витрат 40% свого доходу чи більше.

І навпаки, у Литві та Словаччині люди платять за житло найменшу частку свого доходу – 2,7% та 3,2% відповідно. Схожа ситуація на Мальті та Кіпрі.