Стійкий попит на житло поблизу столиці почався з епідемії коронавірусу – люди хочуть жити за містом. Що відбувається з цінами на нерухомість у передмісті – читайте нижче.

Важливо Проводка у новобудові: чи потрібно її міняти та що варто знати

Як ростуть ціни та скільки коштує квадратний метр

У середині травня середня ціна "квадрата" у передмісті склала 17,7 тисячі гривень, додавши за місяць 1,7% (300 гривень), при цьому зростання у доларах склало 1,6% (10 доларів). З початку 2021 року вартість квадратного метра житла зросла на 4,7% у гривні (800 гривень) та на 6,7% у доларах (40 доларів).

Ціна за квадратний метр у новобудовах залежить від віддаленості комплексу від Києва. У ЖК, які знаходяться в межах 5 кілометрів від столиці, – 18,9 тисячі гривень, в радіусі 5 – 10 кілометрів – 18,1 тисячі гривень. В об'єктах, які розташовані в 10 – 20 кілометрах від Києва – 16,7 тисячі гривень за квадратний метр.

Житло під Києвом дорожчає / Фото 24 канал

Цікаво Чому подорожчали квартири у Києві і які купують найчастіше

Від чого залежать ціни на квартири під Києвом

Першим фактором, який впливає на ціну квадратного метра у ЖК під Києвом, є здорожчання собівартості будівництва. Так, з початку року зросла вартість керамоблока, арматури й утеплювача. У зв'язку з цим, забудовники змушені підвищувати ціни. Квартири у вдало розташованих ЖК обійдуться дорожче.

Також мають значення:

  • формат новобудови;
  • етап будівництва;
  • готовність об'єкта;
  • віддаленість від міста;
  • інфраструктура;
  • транспортна розв'язка.

Експерти впевнені, що влітку 2021 року ціни на квартири у Києві піднімуться ще на 3 – 5% залежно від об'єкта, його віддаленості від столиці та інших факторів.

Ціна за "квадрат" у новобудові під Києвом залежить від багатьох факторів / Фото Pixabay