Однією із компаній, яка підтримує програму "єОселя" є Корпорація Нерухомості РІЕЛ. Сьогодні девелопер розповів про особливості пільгового кредитування та нюанси, які варто врахувати, оформлюючи іпотеку.

До теми Чи зможе іпотека під 3% оживити ринок нерухомості України: прогноз експертів

"єОселя": що варто знати позичальникам

Наразі придбати нерухомість можуть лише певні категорії населення. Йдеться про військовослужбовців, медичних працівників, педагогів та науковців. Однак з 2023 року взяти участь у програмі зможуть усі українці, які підпадають під умови іпотеки.


ЖК Riel City від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Для того щоби дізнатися чи можете ви претендувати на пільгову державну іпотеку, необхідно заповнити форму на порталі "Дія", вказавши сімейний статус, дані іншого з подружжя, якщо ви перебуваєте в офіційному чи цивільному шлюбі, кількість неповнолітніх дітей до 18 років, що з вами проживатимуть, а також середньомісячний дохід сім’ї.

Також слід надати дані про бажане житло та банк. Після цього достатньо підписати заяву електронним підписом та надіслати її.

За результатом розгляду наданих даних банк зв’яжеться з вами телефоном або електронною поштою та повідомить про наступні кроки.

У разі позитивної відповіді від фінустанови ви маєте вибрати житло, зібрати усі необхідні документи та подати їх до банку. Після ухвалення банком рішення про кредитування, ви укладаєте договір на купівлю житла та договір на іпотеку.


ЖК "Вілла Погулянка" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Перед подачею анкети в "Дія" девелопер радить завітати в один з офісів продажу та отримати вичерпну консультацію щодо варіантів нерухомості від РІЕЛ.

Визначившись з бажаним житлом, вам буде значно простіше заповнити заяву. А після отримання позитивного рішення від банку, повертайтесь до нас, наші спеціалісти також розкажуть, як перевести вашу квартиру, яку ви оформили на виплат на 2 роки від РІЕЛ, в державну іпотечну програму – під 3% чи 7%. Проте це буде залежати від категорії позичальника, до якої ви належите,
– пояснюють у КН РІЕЛ.

Окрім цього у Корпорації Нерухомості РІЕЛ зазначають, що алгоритм оформлення іпотеки на готове житло та квартиру у новобудові дещо відрізняється. Тому перед подачею заявки варто врахувати ряд нюансів.

Як отримати кредит на готове житло

 1. Вибираєте помешкання на сайті Корпорації Нерухомості РІЕЛ та бронюєте квартиру своєї мрії.
 2. На порталі "Дія" заповнюєте усі необхідні форми, вносите дані про бажане житло та банк, який видаватиме вам іпотеку. Надсилаєте заяву.
 3. Отримуєте попереднє позитивне рішення банку.
 4. Укладаєте договір на купівлю житла та договір на іпотеку.
 5. Отримуєте ключі від вашого помешкання.


Як отримати кредит на готове житло / Інфографіка РІЕЛ

Як отримати кредит на житло, що будується

 1. Вибираєте помешкання на сайті Корпорації Нерухомості РІЕЛ та бронюєте квартиру своєї мрії.
 2. Укладаєте попередній договір купівлі-продажу квартири на виплат на 2 роки, сплачуєте перший внесок 10% вартості квартири.
 3. Оплачуєте наступні щомісячні платежі у сумі 3,75% від вартості квартири до моменту отримання кредиту по програмі єОселя.
 4. Потім на порталі "Дія" надсилаєте заяву на отримання пільгової іпотеки.
 5. Отримуєте попереднє позитивне рішення банку.
 6. Укладаєте договір на купівлю житла та договір на іпотеку.
 7. Отримуєте ключі від вашого помешкання.


Як отримати кредит на квартиру у будинку, який ще будується / Інфографіка РІЕЛ

Також у КН РІЕЛ нагадують, що вартість 1 квадратного метра житла обраної квартири повинна становити:

 • 46 670 гривень за 1 квадратний метр площі у Києві;
 • 39 790 гривень за 1 квадратний метр площі у Львові.

При цьому площа може перевищувати граничні вимоги. Проте заявнику доведеться сплатити різницю власним коштом.