Відсутність достатнього місця відчувається й у нових житлових комплексах. Чому забудовники неохоче беруться за паркінги – розповів президент Корпорації Нерухомості РІЕЛ Ростислав Мельник в інтерв'ю блогеру Сергію Нагорному.

Важливо Найпривабливіші ЖК у Києві: як вони виглядають та де розташовані

Чому забудовники не поспішають будувати паркінги

Собівартість будівництва одного паркомісця сьогодні – приблизно 15 тисяч доларів (401 тисяча гривень). Якщо додати туди вартість землі, послуги офісу, який працював над усім цим, – буде до 20 тисяч доларів (535 тисяч гривень),
– зазначив Ростислав Мельник.

Він пояснив, що 5 років тому про такі суми ніхто навіть чути не хотів, тому що квартира тоді коштувала 25 – 30 тисяч доларів. Людина не могла віддати таку суму за паркінг, однак нині українці змінили думку.

Ростислав Мельник пояснив, чому у Києві мало паркінгів / Фото riel

Цікаво Чому у Києві не будують таких ЖК, як у Львові: забудовник озвучив нюанс

Що змінилося

Сьогодні люди вже розуміють, що парковки потрібно купувати. Для нас, для забудовників, це дуже дорога інвестиція, оскільки парковки купують вже за 2 – 3 роки після того, як будинок введено в експлуатацію. Це дуже багато коштів потрібно заморозити, а в Україні гроші дуже дорогі,
– наголосив президент Корпорації Нерухомості РІЕЛ.

Він наголосив, що нині змінилися також і нормативи будівництва – парковок має бути більше. Крім того, вдалося дещо здешевити вартість зведення паркінгу – тепер собівартість складає не 20 тисяч, а 8 – 9 тисяч доларів (214 – 240 тисяч гривень).

Корпорація Нерухомості РІЕЛ готова будувати паркінги / Фото riel

За словами Ростислава Мельника, 60 – 70% житлових комплексів від Корпорації Нерухомості РІЕЛ будуть забезпечені паркінгами.

Повне інтерв'ю президента Корпорації Нерухомості РІЕЛ Ростислава Мельника: дивіться відео