Про це розповів президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта. Він наголосив, що у нинішній ситуації на житло у зазначених регіонах взагалі важко знайти покупця.

Читайте також Ринок нерухомості під час війни: державна підтримка для відновлення економіки

Продавати нерухомість зараз не вигідно

За словами Юрія Піта знайти в деокупованих регіонах покупців, які готові заплатити ринкову ціну, зараз малоймовірно.

Ці регіони взагалі не будуть зараз розглядатись як ринок, тому що в об’єкті нерухомості враховується не лише його стан, а й інфраструктура, і безпека, і можливість нормального проживання в регіоні,
– розповідає експерт.

Сьогодні Ірпінь та Буча відбудовуються. Це означає, що зараз не час продавати там свою квартиру. Особливо, якщо ви хочете зробити це за гідну ціну.

Якщо немає якихось термінових потреб у продажу, то не треба цього робити. Міста відновлюються і ринок поступово повернеться,
– пояснює Піта.

Також експерт наголошує, що зараз з’являться покупці, які захочуть заробити на простій схемі – дешево купити житло у таких містах та згодом, коли ціни вирівняються, продати його в рази дорожче. Тому приймати поспішні рішення про продаж поки що не варто.

Чи повернуться колишні ціни

Юрій Піта наголошує, що відбудова Київської області – це справа честі й на відновлення Бучі, Ірпеня, Гостомеля та Бородянки виділять непогані ресурси.

Це означає, що є шанс поступового повного відновлення там ринку нерухомості та повернення цін на довоєнний рівень. А от про зростання цін говорити поки зарано, додає Піта, оскільки в найближчий рік навряд чи все відбудується до довоєнного рівня.

Раніше оглядачі ринку нерухомості розповідали, що ціни на житло в Ірпені стартують від 19 900 доларів. У Бучі ж однокімнатну квартиру на вторинному ринку можна придбати за 25 тисяч доларів. Експерти наголосили, що літо 2022 року – вдалий час, щоб купити житло за знижками. Утім, слід розуміти, що для відновлення інфраструктури населених пунктів знадобляться роки.