Перш ніж говорити про те, як часто, важливо зрозуміти, чому ми маємо відчиняти вікна навіть у найхолоднішу пору. "Це дозволяє свіжому повітрю циркулювати, покращуючи якість повітря в приміщенні, очищуючи від забруднювачів, запахів та вологи", – пояснює експерт Джерамі Сіблі.

Зверніть увагу Купівля житла, що будується, через форвардні контракти: як це працює

Як часто треба відчиняти вікна взимку

"Відчиняйте вікна приблизно на 10 хвилин щоранку, щоб застояне вологе повітря вийшло", – каже ліцензований інспектор будинків і власник Property Inspection Pro в Балтіморі Сол Крук.

В ідеалі вікна слід відчиняти ненадовго щодня, навіть узимку. Щоденне провітрювання приблизно від 5 до 15 хвилин може значно покращити якість повітря в приміщенні, не спричиняючи істотних втрат тепла,
– зазначає експерт Джош Мітчелл.

Проте частота провітрювання залежить від таких факторів, як розмір вашої житлової площі, кількість мешканців і тип повсякденної діяльності.

"Важливо враховувати зайнятість кімнати та діяльність. Кімнати з великою кількістю людей або такими видами діяльності, як приготування їжі, можуть потребувати частішого провітрювання", – каже Мітчелл.

Місце вашого проживання також має значення, коли справа стосується провітрювання. "Якщо ви живете в холоднішому кліматі, можливо, вам потрібно бути більш обережними щодо тривалості та ступеня провітрювання, щоб уникнути надмірних втрат тепла. А в людей, які живуть у країнах з м'якшим кліматом є можливість частіше відчиняти вікна", – каже Джерамі Сіблі.