До складу української делегації увійшли понад 20 компаній та близько 40 учасників, серед них – Корпорація Нерухомості РІЕЛ. Девіз, з яким українці прибули на захід: "Чекати ніколи, економіці України потрібні інвестиції та підтримка вже зараз".

До теми Як відновлюють новобудови, що постраждали внаслідок ракетних обстрілів: досвід КН РІЕЛ

Що таке EXPO Real та чому участь України – важлива

EXPO Real – це найбільша європейська виставка нерухомості, що охоплює всі сектори ринку. Вже понад 20 років подія відбувається у Мюнхені. Гостей з усього світу приймає виставковий центр Messe München, який на кілька днів перетворюються на панель для презентацій, дискусій та ідей від фахівців, дотичних до сфери нерухомості.


Щороку у Мюнхен з'їжджаються групи компаній, які реалізовують девелоперські проєкти / Фото РІЕЛ

Минулого року у виставці взяли участь близько 20 тисяч учасників. У 2022 їхня кількість зросла до 30 тисяч представників сфери нерухомості з усього світу.

Ростислав Мельник

Генеральний директор Корпорації Нерухомості РІЕЛ

EXPO Real – це фактично майданчик, на якому зустрічаються девелопери, інвестиційні компанії, банкіри, страхові компанії, тобто групи компаній в Європі, які тісно між собою комунікують і реалізовують девелоперські проєкти. На таких площадках девелопери роблять свої пропозиції і домовляються про співпрацю з інвестиційними компаніями чи про партнерство з іншими девелоперами або страховими компаніями. Тобто з учасниками усіх процесів в девелоперському бізнесі.

Цьогоріч Україна вперше брала участь у цьому заході. Показово, що український стенд був розміщений на місці, де раніше свої проєкти презентували представники Росії. Країна-агресорка запрошення на подію не отримала.


На виставці були присутні потенційні інвестори в українську економіку з усієї Європи / Фото РІЕЛ

Про що говорили

Україні виділили павільйон площею 132 квадратних метри. Тут здебільшого обговорювали питання відбудови та перспектив будівельного бізнесу після війни. Як зазначили експерти, український павільйон викликав великий інтерес з боку міжнародних експертів та сильну інституційну підтримку.

Від України були консалтингові компанії, були забудовники, юридичні компанії. Особисто ми провели там продуктивні зустрічі з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР), та з потенційними німецькими інвесторами,
– розповідає Ростислав Мельник.

На його думку, через те, що інфляція на заході десь в межах 10%, а, наприклад, німецькі інвестиційні компанії працювали на дохідність 3 – 4%, сьогодні вони активно шукають нові ринки, і Україна для них є перспективною.

Ростислав Мельник

Генеральний директор Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Ми, РІЕЛ, там показали і розказали про нашу компанію – були зроблені презентації компанії, наших існуючих і майбутніх проєктів, продемонстрували нашу фінансову звітність за минулий рік. Ми переконали європейців, що у нас вони зможуть заробляти. І зараз ми з ними продовжуємо вести перемовини.

Виставка тривала три дні. Вона була насичена зустрічами, розмовами та експертними панелями. Варто зазначити, що на EXPO Real були присутні потенційні інвестори в українську економіку з Австрії, Німеччини, Англії, Франції.