Є кілька дуже вагомих аргументів на користь штор. Вони створюють відчуття приватності, є гарним акцентом у кімнаті, додають затишку, а ще відчуття цілісності. Проте існують випадки, коли краще обійтися без штор.

Зверніть увагу Пільгова іпотека "єОселя" під 3%: відповідаємо на поширені питання

Коли не варто вішати штори

Експерти з дизайну стверджують, що в деяких випадках штори не потрібні. Вівіан Чоу, декораторка інтер'єру та засновниця Viv and Tim Home, каже: "Я б не рекомендувала використовувати штори, коли вікно справді маленьке та вузьке. Краще обирати рулонні чи римські завіси, якщо є потреба в приватності".

Другий випадок – темна кімната. Нью-йоркський дизайнер інтер'єру Артем Кроповінський припускає, що штори тут можуть не знадобитися.

Нерухомість Тренди і натхнення
Вікно без штор у кухні-їдальні / Фото Farrow & Ball

"Там, де світло є найціннішим гостем, як-от темна вітальня, що виходить на північ, вікна мають бути відкритими", – каже Кроповінський. Часом штори не є правильним рішенням для деяких кімнат через їхні функції.

На кухнях чи у ванних кімнатах практичність переважає над розкішшю, тому відсутність штор усуває проблеми з вологістю та доглядом. У приміщеннях з високою вологістю практичніше вибрати жалюзі, адже їх легше мити,
– вважає дизайнер.

Зрештою, може, з вашого вікна відкривається неймовірний краєвид? В такому випадку вам не потрібні штори – насолоджуйтеся природою. Причин не вішати штори є багато, усе залежить від ваших потреб.