Затяжна стагнація та падіння цін: за скільки розпродають "вторинку" у Києві

17 серпня 2022, 13:10
Читать новость на русском

Джерело:

Address.ua

Ринок столичної нерухомості досі не відіграв сценарію штучного завищення цін, яке відбулось весною. Тож, з урахуванням коливання курсу долара та низького попиту, що продовжується, можна і надалі очікувати зниження цін на квартири.

Описуючи загальну ситуацію на ринку, аналітики наголошують, що наразі існує цілий ряд факторів, які не дають повноцінно відновитися ринку нерухомості. Чого вартий тільки курс долара в обмінниках, який з початку війни зріс майже на 43%. 

Варто знати Втримати ціну не вдасться: чому зараз вигідно інвестувати у новобудови

Як розповідає директор департаменту роздрібного цільового кредитування Банку Кредит Дніпро Олександр Мришук, на ринку склалася ситуація, коли є велика кількість людей, які бажають продати нерухомість, але немає попиту. Водночас, за його словами, є достатня кількість людей, які, напевно, придбали б житло, але у них немає можливості.

Держава та банки могли б стати містком, який би поєднав потреби цих людей, та допоміг відновитися ринку нерухомості,
– вважає Мришук.

Тож наразі доводиться очікувати задекларовану Кабінетом міністрів програму пільгової іпотеки під 3%, яка дозволить з 1 жовтня отримати пільговий кредит першим кандидатам з чотирьох пільгових категорії. 

Ціни на вторинному ринку нерухомості


Ситуація на ринку вторинної нерухомості / Інфографіка Address.ua

У липні 2022 року медіанна вартість столичної "вторинки" зменшилась на 5,3% у порівнянні з червнем – до 1 424 доларів за квадратний метр. Цей же показник в категорії однокімнатних квартир зменшився на 6,6% до 1 599 доларів. Двокімнатні квартири впали в ціні на 7,5% – до 1 387 доларів. Медіанна вартість трикімнатних квартир знизилась на 5,3% та склала 1 231 долар за квадратний метр. 


За скільки продають вторинну нерухомість у Києві / Інфографіка Address.ua

Як розподілилися ціни по районах Києва

Найдорожчим районом Києва, як і до повномасштабного вторгнення, є Печерський. Вартість "квадрата" на вторинному ринку становить 2 090 доларів за квадратний метр. 

Найдешевші "квадрати" можна знайти у Святошинському районі. Станом на липень 2022 року, медіанна ціна тут становить 1 101 долар.


В якому районі Києва найдешевша та найдорожча "вторинка" / Інфографіка Address.ua

Попит на вторинному ринку нерухомості

У липні попит розподілився таким чином:

  • квартирами в ціновому діапазоні до 30 000 доларів цікавилося 49% потенційних покупців,
  • квартирами від 30 000 до 50 000 доларів – 24%,
  • житлом від 50 000 до 70 000 доларів – 19% користувачів,
  • житлом дорожчим чим 70 000 доларів у липні 2022 року цікавились всього 8% користувачів порталу.


Попит на квартири за вартістю / Інфографіка Address.ua

Найбільш затребуваними виявилися двокімнатні квартири. Ними цікавилося 42,5% користувачів. Однокімнатними квартирами цікавились 40,8% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 16,3% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.


Попит на квартири за кількістю кімнат  / Інфографіка Address.ua

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії від 35 – 50 метрів квадратних, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 40,7% від загальної кількості.

Квартирами до 35 метрів квадратних цікавляться 37% претендентів. Відсоток запитів на квартири площею від 50 – 80 метрів квадратних склав 18,5%.


Попит на квартири за площею / Інфографіка Address.ua

Рівень зацікавленості нерухомістю залишається критично низьким – менше чверті від довоєнних показників. Попит, що залишився, сконцентрований у самих бюджетних категоріях. 73% запитів відносяться до квартир вартістю менше ніж 50 тисяч доларів. При цьому на двокімнатні квартири припадає більше запитів, ніж на однокімнатні,
– зазначив директор City Development Solutions Роман Герасимчук. 

Він додав, що найчастіше житлом цікавляться ті, чия потреба у житлі має критичний характер. Через це цінова ситуація на ринку тяжіє до стагнації. Ціни на вторинні квартири знаходяться на рівні січня 2022 року з невеликим зміщенням у більший бік.

Вторинний ринок ще має певний запас міцності, що дозволяє "перечекати" кризовий період без драматичного зниження цін. Проте, якщо до кінця року ситуація з попитом не покращає, продавцям доведеться знижувати ціни.