За даними ЛУН.Місто, з лютого по серпень 2022 року вартість "квадрату" у новобудовах Львова зросла з 22,9 тисячі до 28,9 тисяч гривень (+26%), у доларах – з 810 до 860. У Києві ситуація дещо інша – вартість квадратного метра від забудовника зросла та знизилась одночасно. У гривні спостерігається стрибок до 44,5 тисяч гривень, у валюті ж – падіння на 6,3% – до 1 190 доларів за квадрат. Що за таких умов врахувати інвесторам, розповіли у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.

Читайте також Як отримати безкоштовне житло в Україні: список держпрограм та умови участі

Завтра буде дорожче: чому зараз вигідно інвестувати у новобудови

Інвестиції у житло – це найпростіший спосіб захистити ваші заощадження від знецінювання. Особливо в часи потенційних фінансових криз. На відміну від інших інвестиційних інструментів, таке вкладення не вимагає глибокого вивчення сфери. Важливо лише проаналізувати ринок та обрати надійного забудовника з хорошою репутацією.

По-друге, зараз можна спіймати квартиру за старими цінами та навіть натрапити на індивідуальні знижки. У Корпорації Нерухомості РІЕЛ пояснюють, що все менше девелоперів можуть тримати вартість "квадратів" на довоєнному рівні. Будматеріали за старими цінами вичерпуються, а вартість нових – росте із кожним днем. Тож об'єкти для яких використовуватимуть нові партії сировини будуть в рази перевищувати ціну житла, яке вводиться в експлуатацію сьогодні.

ЖК

ЖК "Вілла Погулянка" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

На початку літа генеральний директор компанії Ростислав Мельник зауважив, що на собівартість будівництва також вплине подорожчання палива.

Ріст буде однозначно. Наприклад, ми сьогодні бачимо, що зростають ціни на паливо, а це автоматично тягне подорожчання усього іншого,
– наголосив він.

Й навіть той фактор, що наприкінці липня вартість палива знизилась на декілька копійок, це не особливо покращить ціни, які виставлять забудовники з нового сезону.

Не останню роль в здороженні квадратних метрів відіграє інфляція. За даними Нацбанку, у липні зростання вартості послуг пришвидшилося до 14,9% річних. Зокрема, на тлі значного попиту громадян, які повернулися до своїх місць проживання, та дефіциту окремих витратних матеріалів та робочої сили, зросла вартість ремонтних робіт.

Де краще інвестувати в нерухомість

Львів

ЖК
ЖК "Шенген" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / РІЕЛ

Львів – туристичний центр на заході України. До того ж, станом на червень, тут осіли 130 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Попри повномасштабне вторгнення, Львів залишається одним із небагатьох міст, де ціни на нерухомість стабільно зростають. Причому, у всіх класах житла.

  • преміумклас з лютого по липень зріс у ціні з 34,8 тисячі гривень до 48,6 тисячі гривень,
  • бізнес – з 30,4 до 38,9 тисячі гривень,
  • комфорт – з 22 до 27,2 тисячі гривень,
  • економклас – з 17,5 до 23,1 тисячі гривень.

Крім того, саме у Львові та області відновлено будівництво майже всіх житлових комплексів. З 216 об'єктів, в яких велись продажі наприкінці лютого, роботи ведуться на 202 будівельних майданчиках.

У КН РІЕЛ називають кілька причин, чому варто інвестувати у квартири Львова:

  • Зростання прибутків від здачі житла в оренду. У Львові є попит як на довготривалу, так і подобову оренду житла. Не так важливо, який саме спосіб заробітку ви оберете, оскільки окупність обидвох варіантів доволі швидка.
  • Зростання вартості квадратних метрів. Навіть якщо за деякий час ви вирішите покинути країну, продаж житла, в яке ви вкладетеся зараз, дозволить вам не лише відбити вкладену суму, але й заробити.
  • Безпека. Віддаленість від росії та наближеність до польського кордону робить Львів одним із найспокійніших регіонів України з найменшим ризиком "прильотів" по новобудовах.

До теми Новобудови Києва з найкращими видовими квартирами

Київ

ЖК

ЖК "Берег Дніпра" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Київ – ідеальне місто для цілеспрямованих інвесторів у нерухомість, які готові витратити час на вивчення нюансів ринку. Серед переваг купити тут житло КН РІЕЛ називає:

  • Великий вибір житлових комплексів різного класу з широким діапазоном цін.
  • Прибутковість. До війни ціна продажу квартир у центральних новобудовах Києва становила 4 000 – 6 000 доларів за квадратний метр для квартир бізнес- і люкс-класу. І навіть зараз – в умовах війни – аналітики стверджують, що у житлі класу "преміум" дорожчає середня вартість квадратного метра. Ріст спостерігається як у гривні, так і у доларовому еквіваленті (від 2 850 доларів за квадратний метр у лютому до 3 120 доларів на початку серпня).
  • Постійний попит з боку орендарів. Попри те, що через війну багато киян та людей, які навчалися чи працювали у столиці, тимчасово виїхали, з вересня попит стабілізується, відповідно нормалізуються й ціни. Тож ви інвестуєте у довгостроковий прибуток.

Слід пам'ятати, що найважливіше при інвестуванні не місто, клас житла чи поверх, а правильно підібраний девелопер, який завершить будівництво та допоможе вам реалізувати вкладений капітал. Одним із таких є Корпорація Нерухомості РІЕЛ, яка за 18 років на ринку успішно реалізувала понад 50 об'єктів у Києві та Львові.