Скільки коштують новобудови у Києві: порівняння цін за класом та площею
На вартість столичних "квадратів" впливає величезна кількість чинників. Так, на околиці міста можна знайти бюджетне житло, проте ближче до центру вартість аналогічної площі буде значно вищою.
З огляду на різноманітність, кожен може знайти квартиру, яка йому підходить за ціною та іншими параметрами. Водночас легко схибити та занести гроші "не туди". На що звернути увагу, обираючи житло у Києві, розповіли у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.
Читайте також Покупка квартири за договором переуступки: що це та як правильно оформити
Вартість квадратного метра у Києві
Якщо розібратись у питанні, скільки коштує купити квартиру в Києві, то насамперед треба орієнтуватися на вартість одного квадратного метра житлової площі. За останні 7 років ціна в гривні за квадратний метр у новобудовах зросла майже в 4 рази, а з липня 2021 року, коли були зняті жорсткі карантинні обмеження, вона доросла до рівня 30 тисяч гривень. Таке подорожчання пояснюється сильною інфляцією. Але якщо подивитися на динаміку цін у доларах, то виявиться, що у порівнянні з 2014 роком, ціни на квартири в новобудовах знизилися в середньому на 10 – 20%.
На вторинному ринку нерухомості спостерігається аналогічна ситуація. У національній валюті бачимо щорічне подорожчання, тоді як у доларах квартири залишилися приблизно на тому ж рівні, що й останні 2 – 3 роки.
Ціни на квартири в новобудовах
У нових житлових комплексах на ціни, крім стандартних чинників, впливає й етап будівництва. Найдешевший квадратний метр квартири – на стадії котловану. А ще така купівля має низку переваг:
- широкий вибір розташування та планування квартири, які відповідатимуть саме вашим потребам;
- можливість отримати розстрочку від забудовника;
- незаймані місця для паркування, які можна придбати для майбутньої здачі в оренду.
Вартість житла з урахуванням класу квартири
Усе житло на ринку розподіляється на 4 класи.
- Економклас. Квартири характеризуються стандартними плануваннями, типовими фасадами будинків, технологіями збірного панельного будівництва, використанням найдоступніших будівельних матеріалів. У будинках економкласу немає закритої території, а щільність будівництва доволі висока. Коштують такі квартир відповідно найменше.
- Комфорт-клас. Це удосконалена версія попереднього класу житла: квартири вирізняються поліпшеним стандартним плануванням, сучасною технологією будівництва і вищою ціною "квадрата".
- Бізнес-клас. Таке житло будують переважно в престижних районах. Часто будинки зводять за авторськими проєктами, тому вони вирізняються архітектурою. Здебільшого квартири бізнес-класу передбачають безкоштовне планування. Завдяки використанню дорогих будівельних матеріалів і кращих технологій будівництва квартири відрізняються хорошою тепло- та шумоізоляцією.
- Преміумклас. Елітні квартири високої якості, які зводять у престижних районах міста. Для таких будинків створюють оригінальні архітектурні рішення. Планування у квартирах часто індивідуальні, тобто створені для конкретних покупців. Житло класу преміум завжди має закриту охоронювану зону, швидкісні ліфти. У будинку також є басейн, кінотеатр та інші зручності, якими можуть користуватися мешканці та їхні гості. Вартість квартир преміумкласу в Києві сягає сотень тисяч і навіть мільйонів доларів.
Цікаво Підземний паркінг в Україні: переваги та недоліки
Необхідно розуміти, що поділ на класи дуже умовний. Часто ці маркування використовуються забудовниками як маркетинговий хід. Тому під час купівлі житла варто звертати особливу увагу також на розташування, планування, транспортну розв'язку, наявність важливих інфраструктурних об'єктів поблизу.
Вартість житла з урахуванням кількості кімнат
Крім того, девелопери зазначають, що не менше за клас на вартість житла впливає кількість кімнат. Ось як розподіляються ціни в Києві.
Однокімнатні квартири
Сьогодні середня ціна однокімнатних квартир варіюється від 35 до 50 тисяч доларів. Це найбюджетніший та найпопулярніший формат житла, який купують як для себе, так і для здачі в оренду.
Двокімнатні квартири
Двокімнатні квартири менш популярні на ринку, цим зумовлена і їхня вартість. Середня ціна квартир у Києві з двома кімнатами становить 55 тисяч доларів.
Багатокімнатні квартири
Трикімнатні та чотирикімнатні квартири найчастіше купують у спальних районах, адже ними насамперед цікавляться багатодітні сім`ї. Ціни на таке житло починаються від 70 тисяч доларів.