Саме тому, обираючи квартиру в новобудовах, покупці все частіше звертають увагу на наявність паркінгу. У Корпорації Нерухомості РІЕЛ розповіли за якими критеріями варто обирати місце для авто та якими перевагами володіють підземні стоянки перед наземним.

Корисно Інвестору на замітку: головні учасники ринку нерухомості України

Підземні паркінги: що це

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Підземні паркінги – це цілі комплекси зі своїми в'їздами та виїздами, які опалюються та добре охороняються. У більшості випадків на них є черговий охоронець, а також шлагбауми, які обмежують в'їзд для сторонніх. До того ж їх часто оснащують сигналізацією та камерами відеоспостереження.

Розмір місця під машину в підземному паркінгу залежить від забудовника, проте існують мінімальні значення: ширина місця для паркування – 2,5 метра, довжина – 5,3 метра. Відповідно, мінімальна площа паркомісця становить 13,25 квадратні метри плюс 10-сантиметрова розмітка з обох боків,
– розповідають у КН РІЕЛ.

Є також норми, що визначають відстань від парковок до квартир. Якщо говорити про підземний паркінг, то він не повинен розташовуватися на відстані понад 700 метрів від квартири власника.

Скільки паркомісць повинно бути у багатоквартирному будинку

ЖК Шенген від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Згідно з нормативно-правовими актами, на кожні 100 квартир із двома кімнатами та більше, передбачена така кількість місць для паркування:

  • 100 машиномісць – для будинків у центрі міста;
  • 80 місць – на території з середньою щільністю забудови;
  • 50 місць – для районів на околиці міста.

Важливо й те, що 10% паркомісць повинні належати людям з інвалідністю.

Цікаво З оздобленням чи без: яку квартиру купити, щоб заощадити час та кошти

Підземний паркінг: переваги та недоліки

ЖК "Львівська Площа" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Експерти з Корпорації Нерухомості РІЕЛ зазначають, що підземні парковки є найсучаснішим і найзручнішим способом зберігання автомобілів. Серед їхніх переваг:

  • Підземний паркінг облаштовують безпосередньо під житловим будинком, тому він не займатиме вільної площі на прибудинковій ділянці.
  • Гаражні умови зберігання машини. На транспорт не потрапляють опади, тож він довше залишатиметься в чудовому стані.
  • Високий рівень безпеки. Підземні паркінги добре охороняються, тож сторонні особи не зможуть потрапити всередину.
  • Високий рівень комфорту. Зазвичай потрапити до паркінгу можна просто з ліфта. Автовласникові не доводиться витрачати зайвий час, щоб дійти до авто.
  • Розмір машиномісця в підземному паркінгу дає можливість легко запаркувати автомобіль і так само легко виїхати.

Основним і єдиним недоліком підземного паркінгу є його висока вартість. Ціна машиномісця може сягати 40 – 50 тисяч доларів. Але багато мешканців погоджуються на такі умови, адже це вдале вкладення коштів. Тим паче паркомісце завжди можна здати в оренду, отримуючи постійний прибуток.