Цю тенденцію зафіксували в усьому світі. Як розповів власник підприємства Рон Габбард, серед покупців є чимало заможних громадян Польщі й України.

Цікаво Ринок нерухомості під час війни: державна підтримка для відновлення економіки

Ніхто тепер не думає, що ті, хто купують бомбосховища, – божевільні

Власник Atlas Survival Shelters Рон Габбард розповів, що напад Росії на Україну підвищив попит на їхню продукцію. Часто бункери замовляють мешканці Східної Європи, зокрема українці та поляки.

Ніхто тепер не думає, що ті, хто купують бомбосховища, – божевільні. Ми маємо хороший бізнес в Україні та Польщі через війну. У мене є кілька українських клієнтів. Там є заможні люди, і вони хочуть отримати бункер якомога швидше,
– розповідає він.


Планування підземного бункера / Фото Atlas Survival Shelters

За словами Габбарда, вартість одного такого бункера коливається від 40 тисяч до 1 мільйона доларів. Розмір стандартного протирадіаційного бомбосховища складає 3 метри у висоту й 12 метрів у довжину.

В укритті є все необхідне для тривалого проживання. Кімнати повністю умебльовані, приміщення включає санвузол та додаткове сховище під підлогою з резервуарами для води, їжі й інших припасів. У вентиляційній системі – вмонтовані вугільні фільтри для забезпечення чистого повітря всередині.

Який вигляд має підземний бункер від Atlas Survival Shelters: дивіться відео

На сайті компанії зазначають, що після ядерного удару у бункері доведеться просидіти від 2 – 30 днів. Проте точна тривалість залежить від радіоактивних опадів та низки інших чинників. Залишатися в підземному укритті можна доти, доки у ньому є запаси води та їжі. При цьому сховища бункера можуть вмістити продукти на 6 місяців проживання.

Який вигляд підземний бункер має зовні та всередині / Фото Atlas Survival Shelters