Тепла підлога у квартирі та будинку: 10 цікавих фактів
Джерело:
Інстаграм Вікторії МорозовоїТепла підлога отримала особливу популярність останніми роками і використовується все частіше. Вона забезпечує комфорт і зручність для всієї родини.
Теплу підлогу можна зробити як у квартирі, так і в будинку. 10 цікавих фактів про теплу підлогу розповіла дизайнерка інтер'єру Вікторія Морозова.
Читайте Ідеальна кухня: як її створити і що продумати
Те, без чого не обходиться жоден сучасний ремонт! Йтиметься про теплу підлогу... Я не буду заглиблюватися в нудний опис видів теплих підлог, а розповім деякі моменти та особливості, про які я знаю зі своєї особистої практики у сфері дизайну інтер'єру,
– зазначила Морозова.
ТОП-10 фактів про теплу підлогу
- Тепла підлога – це комфорт для ніг.
- Вона не є заміною для радіаторів. В Україні необхідно ставити радіатор у будь-якому випадку.
- У житлових приміщеннях комфортна температура повинна становити в середньому +26 градусів. Важливо пам'ятати, що надмірно прогріта підлога викличе дискомфорт.
- Управління за допомогою регулятора. За словами дизайнерки інтер'єру, теплу підлогу можна розділити на зони і для кожної встановити свій температурний режим.
- Тепла підлога не монтується під стаціонарні меблі. Варто робити відступ не менше, ніж 10 сантиметрів від меблів, ванної, шаф. Це пов'язано з тим, що меблі можуть псуватися від тепла. Тому перед укладанням теплої підлоги важливо зробити план розстановки предметів.
У квартирах роблять електричну теплу підлогу / Фото ichip
Цікаво Домашній офіс у локдаун: як організувати робоче місце вдома
- Система обігріву підвищує рівень підлоги. За словами Морозової, товщина залежить від типу обраної теплої підлоги. В середньому – від 3 до 5 сантиметрів.
- Фінішне покриття має бути сумісним з теплою підлогою за своїми характеристиками. Але дизайнерка інтер'єру уточнила, що багато сучасних матеріалів адаптовані під теплу підлогу.
Важливо витримувати температуру не вище рекомендованої для даного покриття і вибирати, наприклад, варіанти ламінату з маркуванням, яке позначає, що можна його використовувати на теплу підлогу,
– пояснила Морозова.
- У багатьох міських квартирах установка водяної підлоги заборонена. У квартирах краще використовувати електричні теплі підлоги.
- Тепла підлога з правильною теплоізоляцією підвищує ефективність опалення на 40 відсотків.
- Теплу підлогу під паркет встановлювати недоцільно: від нагрівання матеріал покриття буде псуватися.
І наостанок цікавий історичний факт. Теплу підлогу винайшли римляни для своїх бань і будинків. Вони піднімали підлогу на 60 сантиметрів над рівнем землі, все це тримало безліч колон. Цей простір заповнювали теплим повітрям і димом, і таким чином обігрівали підлогу,
– резюмувала Морозова.