Щоб ухвалити правильне рішення та купити квартиру з системою опалення, яка задовольнятиме всі потреби, варто докладніше ознайомитися з кожною з них. З цим допоможуть провідні фахівці Корпорації Нерухомості РІЕЛ, які розповіли про головні нюанси централізованого, автономного та індивідуального опалення у новобудовах.

Зверніть увагу З'явився рейтинг найбільших забудовників Львова: хто його очолив

Система опалення: що це та які бувають види

Комплекс технічних засобів, призначений для підтримання оптимальної температури в приміщенні після того, як настає прохолодна пора року, називають системою опалення. До неї входять джерело тепла, пристрої для його розподілу (радіатори, трубопроводи), а також системи управління та регулювання, що допомагають оптимізувати споживання тепла.

Типи опалення в новобудовах:

  • централізоване;
  • автономне;
  • індивідуальне.

Щоб зрозуміти, який із видів є найкращим, треба проаналізувати кожен із них та порівняти їхні характеристики. Також слід враховувати індивідуальні потреби, енергоефективність будівлі тощо.

Централізоване опалення: коротко про головне

Це метод постачання тепла до житлових або офісних будівель із центрального джерела. Мовиться про ТЕЦ – теплоелектроцентраль, що нагріває та розподіляє гарячу воду між споживачами за допомогою теплотраси.

Нерухомість Централізоване опаленняКвартира із централізованим опаленням / Фото Unsplash

До централізованої системи опалення входять:

  • внутрішньобудинкова система труб, радіаторів та іншого обладнання всередині будівель;
  • центральний тепловий пункт – станція, що регулює температуру та тиск теплоносіїв, які надходять до конкретних будівель, та відводить конденсат;
  • теплотраса – мережа ізольованих трубопроводів, що здатна транспортувати нагріту воду від джерел тепла безпосередньо до споживачів;
  • джерело тепла – велика котельня, що виробляє тепло за допомогою палива, атомної енергії, сонячної та геотермальних джерел.

Принцип роботи централізованого опалення дуже складний. Спершу на ТЕЦ або в котельні виробляється тепло. Тоді воно транспортується до споживачів по трубах за допомогою теплотрас. Далі тепло регулюється в центральних пунктах. При цьому гаряча вода з теплотраси змішується з охолодженою, щоб підтримати оптимальну температуру. І лише тоді тепло розподіляється всередині будинків за допомогою радіаторів.

Серед головних переваг централізованого опалення:

  • можливість використовувати альтернативні джерела енергії;
  • зручність для більшості споживачів, бо немає потреби будувати власну котельню або купувати дороге обладнання для індивідуального опалення;
  • можливість зекономити, адже система працює дуже ефективно.

Централізоване опалення має також і недоліки. Зокрема, коли спостерігаються перебої в роботі ТЕЦ, це впливає на всі будинки та квартири.

Автономне опалення: що воно гарантує

Це система, що дає можливість окремим будівлям самостійно генерувати та регулювати тепло і водночас не залежати від централізованої системи опалення. Вона базується на індивідуальних джерелах тепла: теплові насоси, твердопаливні, газові та електричні котли, сонячні колектори.


Монтаж котла у новобудові / Фото КН РІЕЛ

До автономного опалення належать: джерела тепла, розподільча система, опалювальні прилади, контрольні та регулювальні пристрої.

Принцип роботи автономного опалення:

  • індивідуальний котел, що розташований безпосередньо у квартирі чи будинку, самостійно генерує тепло;
  • далі воно розподіляється за допомогою системи трубопроводів або каналів вентиляції;
  • тепло регулює безпосередньо користувач, який самостійно налаштовує температуру в приміщенні відповідно до своїх потреб.

Тобто головна перевага автономного опалення – надання власникам можливості самостійно контролювати температуру в приміщенні. Це відповідно допомогає оптимізувати витрати на обігрів житла.

Серед недоліків автономного опалення – висока початкова вартість системи. Зокрема, це стосується дорогих джерел тепла. Також існує потреба в регулярному технічному обслуговуванні та контролюванні.

Що варто знати про індивідуальне опалення

Це система, що забезпечує автономне опалення в окремому приміщенні, квартирі або будинку. Вона дає змогу власнику особисто керувати процесом обігрівання, і в такий спосіб не залежати від централізованої мережі. Джерелами індивідуального опалення є електричні обігрівачі, газові котли, теплові насоси.

Нерухомість Індивідуальне опаленняЕлектричний обігрівач / Фото Unsplash

Переваги індивідуального опалення:

  • зручність і комфорт – власник особисто контролює систему опалення, тому може швидко регулювати її, коли змінюється погода;
  • незалежність від централізованої системи опалення;
  • енергоефективність – є змога оптимізувати споживання енергії, використовуючи сучасні енергоощадні технології й обладнання;
  • економія – індивідуальне опалення дає можливість ефективніше використовувати паливо, якщо мовиться про довгострокову перспективу.

Серед недоліків – великі початкові витрати, якщо мовиться про котел. Адже саме обладнання та монтаж коштують дорого. Також котел займає певне місце, якого у квартирі часто бракує. Не варто забувати й про необхідність періодичного ремонту, а це додаткові витрати.

Як треба перевіряти систему опалення в новій квартирі

Під час першого огляду чи вже заселення у квартиру треба обов’язково перевірте все, що стосується системи опалення. Насамперед треба вивчити документацію та переконатися, що з нею все гаразд. Візуальний огляд теж дуже важливий, щоб визначити, чи правильно встановили систему опалення, а також чи немає візуальних пошкоджень.

Далі треба протестувати систему, тобто ввімкнути її та переконатися, що кожен радіатор нагрівається рівномірно. Регулятори й термостати мають належно регулювати температуру в приміщенні.

Якщо під час тестування виникли якісь сумніви в ефективності системи, варто звернутися до кваліфікованого спеціаліста-теплотехніка. Він проведе глибший аналіз, результат якого допоможе ухвалити правильне рішення.

Що пропонує у новобудовах КН РІЕЛ

Усі новобудови Корпорації Нерухомості РІЕЛ відповідають сучасним стандартам і вимогам. Тому, купуючи квартиру в одному з житлових комплексів девелопера, можна не сумніватися у якості систем опалення та теплоізоляції оселі загалом.

Для більшості будинків, які зводить Корпорація Нерухомості РІЕЛ у Львові та Києві, використовують автономну та індивідуальну систему опалення. Водночас столичний ЖК Nordica Residence також підключений до централізованого опалення. Як кажуть фахівці КН РІЕЛ, завдяки можливості обрати оптимальний для себе варіант власники квартир зможуть не турбуватися про обігрів приміщень.


Монтаж системи опалення в ЖК "Велика Британія" / Фото КН РІЕЛ

До слова, щоб знайти житло з огляду на бажану систему опалення у будинку чи квартирі, варто перейти на сторінку "Новобудови", обрати місто та скористатися додатковими фільтрами.