Якщо порівнювати об'єкти первинної нерухомості, то вартість квартир у Львові та Дніпрі суттєво відрізняється, незалежно від кімнат. Такі висновки зробили проєктні та продуктові менеджери українського маркетплейса DIM.RIA під час аналізу ринку, повідомляє 24 Канал.

Зверніть увагу Будівництво буде локомотивом розвитку, – девелопер про перспективи українського ринку житла

Скільки коштує придбати квартиру в Дніпрі та Львові

Станом на жовтень 2023 року середня ціна за "квадрат" однокімнатної квартири на первинному ринку в Дніпрі становить 37 932 гривні, а у Львові – 44 047 гривень. Тобто вартість нової однокімнатної квартири у Львові більша на 16%, а двокімнатної – на 7%.

Проте ціна трикімнатної та чотирикімнатної квартири у новобудові Дніпра вища, ніж у Львові. У цифрах це на 13% та 32% відповідно.

Під час аналізу цін-пропозицій на вторинному ринку експерти простежили іншу ситуацію. Квартири у Львові дорожчі за будь-яких умов. Зокрема, вартість однокімнатної квартири у Львові аж на 53% вища, ніж у Дніпрі.

Середня ціна на двокімнатну квартиру у Дніпрі в складає 57 925 доларів США, а у Львові – 90 480 доларів США, тобто на 56% більше.

Читайте також Вартість житла на первинному ринку зросла: чи вплине на ціни гнучкий курс валют

Отже, ціни на квартири у Львові здебільшого значно дорожчі, ніж у Дніпрі. Попри те, це місто не вважається "дешевим" для купівлі квартири. За даними ЛУН, Дніпро входить в десятку "найдорожчих" за цінами на первинному ринку, як і Дніпропетровська область.