24 Канал разом із Корпорацією Нерухомості РІЕЛ розбирається, на які фактори варто звернути увагу при виборі житла у новобудові для сім'ї з дітьми.

Читайте також Кому належить прибудинкова територія: пояснення девелопера

Простір, безпека, інфраструктура: на що насамперед слід звернути увагу

Безпека

Перш за все, у новому житлі варто подбати про безпеку дітей. Перевірте, чи пропонує забудовник системи відеоспостереження, зверніть увагу на розташування дитячих майданчиків, які відповідають віковим потребам вашого малюка, їхню віддаленість від доріг та паркомісць.

До того ж зараз вкрай важливо переконатися, що девелопер пропонує бомбосховища чи підземні паркінги, які можна використовувати, як укриття, або ж – що такі розташовуються неподалік від придбаного будинку.

Розташування

Бажано, аби житло розташовувалося близько до дитячих садків, шкіл, навчальних та розважальних закладів. Також при виборі новобудови на стартових етапах робіт, можна орієнтуватися на наявність поруч парків та інших місць для відпочинку із сім'єю. Так, у майбутньому ви матимете комфортне місце для прогулянок та ігор.


ЖК Riel City від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Інфраструктура

Ніхто не застрахований від непередбачуваних обставин, а тим паче – сім'ї із дітьми. Щоб без проблем знайти поблизу лікарський препарат для зниження температури тіла, проконсультуватися із педіатром чи швидко потрапити до травматолога, перевірте, чи є поблизу новобудови аптеки, поліклініки та лікарні. Це суттєво знизить стрес у разі хвороби та пришвидшить лікування малюка.

Не менш важливими мітками на карті є магазини, супермаркети та кафе, які підвищать загальну якість життя в обраному районі.

Сусіди

Для сім'ї з дітьми важливо переконатися, що поруч живуть спокійні сусіди, які не заважатимуть відпочинку та навчанню у квартирі та не обмежуватимуть активність малюків на ігровому майданчику. Поспілкуйтеся із тими, хто вже придбав житло в цьому ж ЖК, а також відвідайте квартиру в різний час доби, щоб переконатися у відсутності проблем з шумом та загалом ознайомитися, як тут протікає життя.

Доступність

Купуючи житло, врахуйте не лише поточний стан справ, але і найближчі плани. Якщо жінка вагітна або ви плануєте другу дитину, оцініть доступність житла. Сім'ї із колясками зацікавлені у пандусах та широких ліфтах, аби не тратити занадто багато сил, завозячи дитину додому.


ЖК "Підзамче Брама" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Як розрахувати площу квартири в новобудові на сім'ю

Для того, щоб розрахувати площу квартири в новобудові на сім'ю, потрібно врахувати кількість осіб, які тут проживатимуть, а також потреби, стиль життя та хобі кожного мешканця. Загалом для цього потрібно буде здійснити 4 прості кроки.

Крок 1. Визначте площу квартиру відповідно до кількості мешканців

Враховуйте усіх членів сім'ї, які проживатимуть у квартирі. Окрім того, врахуйте, що для дітей, як і для людей похилого віку, знадобиться додатковий простір для зручного пересування та функціонування.

Загалом, згідно з нормами, зафіксованими у Житловому кодексі, на 1 члена сім’ї має припадати 13,65 метра квадратного загальної площі. А житлової – мінімум 9 метрів квадратних.

Крок 2. Визначте потреби сім'ї

Далі потрібно визначити, які просторові потреби має ваша сім'я. Так, діти потребують окремої кімнати для відпочинку чи навчання. Якщо ви любите готувати, важливо обрати квартиру, де можна облаштувати простору та функціональну кухню. Для тих, хто працює із дому, може знадобитися кабінет зі звукоізоляцією, якщо батьки працюють із дому.


ЖК Оk'Land від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Крок 3. Врахуйте планування квартири

При виборі квартири в новобудові важливо також враховувати її планування. Важливо передбачити достатньо місця для зберігання речей, які можуть займати багато місця, наприклад, велосипеди, дитячі коляски тощо. Також бажано враховувати наявність балконів, терас, гардеробних кімнат та інших приміщень, які можна використовувати, як ефективну площу.

Крок 4. Порівняйте пропозиції різних забудовників

При виборі квартири в новобудові важливо порівняти пропозиції різних забудовників, зважити ціну та зручності, які ви отримаєте. До того ж зверніть увагу на репутацію девелопера, актуальні новини з його будмайданчиків та нові спецпропозиції.

Приміром, Корпорація Нерухомості РІЕЛ пропонує придбати житло в іпотеку за програмою "єОселя", анонсує акції та знижки для українців, а також розтерміновує платежі на 2 роки. Все для того, аби ви та ваша сім'я без зайвих складнощів оселилися у квартирі своєї мрії.