Проте, розповідають експерти із Корпорації Нерухомості РІЕЛ, існують вигідні варіанти оплати квартири частинами, це, зокрема, іпотека та купівля на виплат. Але перш ніж обрати один із запропонованих способів, варто заздалегідь ознайомитися з їхніми юридичними аспектами та принциповими відмінностями.

Читайте На що звернути увагу, вибираючи приміщення під магазин: поради девелопера

Що таке купівля квартири на виплат

Купівля на виплат – це безвідсотковий кредит, який покупець отримує від забудовника.

Покупець не платить одразу всю суму, а вносить рівнозначні платежі протягом певного періоду. Цей спосіб купівлі можливий лише для квартири в новобудові. А якщо ви хочете добряче зекономити – варто придивитися до квартир на етапі котловану. Так ви зможете вибрати найбільш привабливий варіант за найнижчими цінами.

У більшості випадків купівля на виплат передбачена на термін до трьох років.

Як оформляється купівля на виплат

ЖК ЖК "Вілла Погулянка" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Спершу покупець знаходить відповідну квартиру в споруджуваному будинку та звертається до забудовника, висловивши бажання придбати нерухомість. Після цього між сторонами укладається договір. Здебільшого додаткові документи для оформлення купівлі на виплат не потрібні, адже юридично й фактично покупець стає власником житла тільки після оплати всієї суми,
– розповідають у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.

Розстрочка прописується в договорі. Покупець повинен зробити перший внесок, розміри якого залежать від внутрішньої політики компанії. Це можуть бути як 5 – 10% вартості квартири, так і 30 – 50%.

Чи варто брати квартиру в кредит

ЖК ЖК "Берег Дніпра" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Відмінність кредиту від розстрочки в тому, що в оформленні угоди беруть участь 3 сторони: покупець, забудовник і банк, який видає гроші на придбання нерухомості.

Інші відмінності полягають у тому, що після оформлення іпотеки покупець одразу отримує права власності на квартиру, а оформити іпотеку можна як на вже збудовану житлову площу, так і на квартиру в будинку, що ще зводиться. Також іпотеки видають на купівлю квартир на вторинному ринку нерухомості.

Обравши цей спосіб, клієнт підписує з банком договір на отримання кредиту для купівлі житла, а ще договір іпотеки, згідно з яким куплена квартира є забезпеченням кредитного зобов'язання перед банком (з урахуванням, що у покупця залишається право користування майном). Якщо покупець перестає виплачувати кредит, він ризикує залишитися без купленої квартири.

За неписаними правилами банки не видають кредити в тому випадку, якщо розмір щомісячного платежу перевищує 50% щомісячного доходу позичальника. Наприклад, якщо позичальник отримує 20 тисяч гривень, то йому не дадуть кредит, за умовами якого він буде зобов'язаний платити більше ніж 10 тисяч гривень на місяць,
– додає девелопер.

Головні переваги обидвох варіантів

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Складно сказати, який із варіантів вигідніший, адже все індивідуально. Корпорація Нерухомості РІЕЛ виділяє з-поміж усього такі переваги.

Переваги розстрочки від забудовника:

  • Купити житло на виплат на етапі котловану часто вигідніше, ніж одразу віддати всі гроші за квартиру в уже збудованому будинку.
  • Можливість виплати частинами. Потрібен лише невеликий перший внесок, після чого покупець продовжує вносити обов'язковий щомісячний платіж. Завдяки цьому за найкоротші терміни можна отримати власне житло у новобудові.
  • Купівля на виплат відбувається без відсотків (у деяких випадках відсоткова ставка може становити орієнтовно 1,5%).
  • Проста процедура оформлення.

Переваги іпотечного кредиту:

  • Фіксована підсумкова вартість. У кредитному договорі, банки зазначають кінцеву вартість житла з усіма комісіями та відсотками. Водночас у разі купівлі нерухомості на виплат є ризик, що її ціна в процесі зведення будинку зросте.
  • Брати іпотечний кредит абсолютно безпечно, адже банк перевіряє забудовника.
  • Можливість оформити кредит на тривалий термін. У випадку оформлення кредиту на термін 15 – 25 років розміри щомісячних платежів суттєво зменшуються. Утім, у цьому разі, ви ризикуєте суттєво переплатити.

ЖК ЖК "Містечко Підзамче. Вежа" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Тож що обрати

Який із цих двох варіантів обрати – вирішувати вам. Багато залежить від стартової суми, доходу та терміну, коли ви плануєте в'їхати у нову квартиру. Тож, розглядаючи питання, що вигідніше – іпотека чи квартира на виплат, девелопер радить відштовхуватися від конкретної ситуації та ухвалювати рішення, проаналізувавши власні можливості та бажання.