Під певним освітленням один колір може візуально змінитися на зовсім інший. Щоб отримати вдалий тон, який ви запланували наперед, треба зрозуміти принцип впливу природного та штучного світла на відтінки фарби.
Зверніть увагу Від вибору квартири до умеблювання: поради, які допоможуть облаштувати домашній кабінет
Як природне світло впливає на колір фарби
Ми всі шукаємо способи збільшити потік природного світла в наші домівки, але це, мабуть, найбільше впливає на кольори фарби.
"Я завжди рекомендую домовласникам враховувати наявність і напрямок природного світла в просторі, перш ніж обирати остаточний колір фарби. Наприклад, кімната теплого оранжево-червоного кольору, що виходить на північ, буде виглядати яскравішою і теплішою. А кімната, що виходить на захід, пофарбована в той самий колір, стане інтенсивно яскравою пізно вдень", – розповідає американська експертка з кольору Сью Вадден.
У похмурій кімнаті зелена насичена фарба має блідий вигляд / Фото Behr
Також спальня, що виходить на схід і яскраво освітлена під час раннього сходу сонця, виглядатиме зовсім по-іншому, якщо її побачити пізно вночі при штучному освітленні.
Для чого це потрібно знати? Припустімо, ви пофарбуєте стіни у вітальні холодним сірим чи темно-зеленим відтінком. Якщо ця кімната частіше похмура, аніж світла, то ці відтінки будуть особливо виділятися, і вітальня буде завжди темною.
Що відомо про вплив штучного світла на відтінки
Коли сонце заходить, штучні джерела світла, по-іншому впливають на колір фарби. Ось тут справді важливо розуміти основи температури освітлення.
Тепле штучне освітлення має силу підкреслювати світлі відтінки, тоді як яскраве біле світло виділяє фарби холодних тонів.