За європейськими стандартами: архітектори презентували концепт відбудови Північної Салтівки

14 липня 2022, 08:30
Читать новость на русском

Джерело:

EGOHOUSE

Архітектурна студія EGOHOUSE розробила концепцію післявоєнної відбудови Північної Салтівки – району Харкова, який чи не найбільше постраждав унаслідок військової агресії та бомбардувань російськими ракетами.

Наразі цю територію використали для створення ескізного проєкту реконструкції. Рішенням команда поділилася на своєму сайті.

Читайте також Квартира з панорамними вікнами: чи купуватимуть таке житло після завершення війни

Квартальний тип забудови, зелені зони та бомбосховища: який вигляд може мати оновлена Салтівка

Північна Салтівка – один із наймолодших районів Харкова, зведений протягом 1984 – 1993 років. Через це тут домінують типові 9, 12 та 16-поверхові панельні будинки. Багатоповерховість будівель і низька щільність забудови в районі провокує чимало проблем, які наразі хочуть виправити архітектори. 

У своєму проєкті команда пропонує змінити застарілий тип мікрорайонної забудови на квартальний. Цей підхід дозволить вирішити низку проблем, зокрема, усуне некомфортно-велику висотність будівель, відсутність нормальних громадських просторів та покращить соціалізацію населення.


Житловий квартал / Фото EGOHOUSE

Також архітектори наголошують, що мешканці Північної Салтівки стикалися із незручностями при добиранні у центр або інші райони. Це спричиняло посилення і без того напруженого трафіку у місті.

Квартальна ж забудова наблизить Харків до європейського формату життя, де ідею мікрорайонів забракували ще кілька десятиліть тому,
– вважають в архстудії.

Згідно з проєктом, завдяки збільшенню щільності забудови та зменшенню висотності до 6 поверхів вдасться отримати більшу площу житлової забудови – 1 338 916 квадратних метрів. 

Щоб відійти від концепту мікрорайону, архітектори вирішили поєднати житлову інфраструктуру з громадськими будівлями змішаного використання, деякі із них, згідно з планом, міститимуть торгівельно-офісні простори.


Комерційно-торгівельна зона / Фото EGOHOUSE

Особливу увагу команда відвела для внутрішніх просторів подвір’їв. Їхня реорганізація полягає в облаштуванні зон тимчасового паркування, паркінгів, а також прихованій системі збору сміття.

До теми  Ціни стали нижчими: найдешевші пропозиції на первинному ринку Харкова

Окрім того, запроєктовано бомбосховища. Для вцілілих житлових будинків передбачили метод їхнього інтегрування у нову забудову завдяки системі навісних фасадів.

Фрагменти квартальної забудови / Фото EGOHOUSE

За пропозицією архітекторів, торговельно-комерційні зони та будівлі змішаного використання матимуть загальну площу 750 000 – 900 000 квадратних метрів.

Також завдяки поєднанню комерційної та житлової квартальної забудови створюється баланс транспортного потоку. Для зменшення трафіку і покращення логістики архітектори додатково пропонують розвинути мережу громадського транспорту з окремою смугою для тролейбусів та автобусів і створити необхідні умови для велотранспорту.


Комерційно-торгівельна зона / Фото EGOHOUSE


Комерційно-торгівельна зона / Фото EGOHOUSE

Школи, дитячі садки і поліклініки розташовуються відповідно до встановлених радіусів доступності та кількості мешканців. Важливо, що навчальні заклади теж будуть облаштовані безпечними і комфортними бомбосховищами на території комплексів.


Освітня зона / Фото EGOHOUSE

Громадські простори у перспективі можуть розташовуватись як у внутрішніх дворах житлових комплексів, так і навколо торговельно-комерційної зони. Водночас спільною зоною відпочинку для всіх мешканців міста може стати Манжосів Яр.