Як розповіли у Корпорації Нерухомості РІЕЛ, узгодження перепланування квартири – справа доволі клопітка, зокрема через збір великої кількості документів. У кожному конкретному випадку є свої нюанси, інформує 24 канал. Що насамперед врахувати перед тим, як починати перепланування – далі.

Читайте також Придбання на виплат та акційні умови: як вигідно купити квартиру від забудовника

Що таке перепланування квартири

Перепланування квартири – це зміна розмірів житла згідно із проєктною документацією. На відміну від реставрації процедура може здійснюватися без попереднього звернення до контролюючих органів.

Постанова №406 Кабінету Міністрів України визначає: якщо перепланування квартири не зачіпає опорних стін і опор або інженерних систем загального користування, то узаконення не потрібне,
– наголошують у КН РІЕЛ.

Водночас девелопер нагадує, що після завершення ремонтно-будівельних робіт рекомендується отримати новий техпаспорт.

ЖК ЖК "Підзамче. Новий Форт" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Законодавство свідчить, що переплануванням житла вважається:

  • перенесення і розбирання перегородок,
  • створення дверних прорізів,
  • замурування дверних отворів,
  • переустаткування тамбурів,
  • об’єднання санвузла, якщо він відмежований некапітальною стіною,
  • прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхівок.

При цьому під час перепланування заборонено зачіпати тримальні конструкції, які власне й забезпечують надійність будівлі, а також втручатися в інженерні системи загального користування.

Перелік необхідних документів для перепланування квартири

Перш ніж розпочати перепланування квартири необхідно подати заяву на отримання відповідного дозволу. До неї прикріплюється:

  • паспорт та ідентифікаційний код всіх співвласників квартири;
  • копія свідоцтва на право власності або договору оренди приміщення;
  • копія плану поверхів, завірених в установленому порядку;
  • старий техпаспорт квартири (при наявності);
  • проєкт перепланування, погоджений в установленому порядку;
  • довідку інженера в разі зміни площі квартири;
  • згода власників, співвласників або уповноважених ними осіб на перепланування приміщень, що перебувають у їх спільній власності.

Заяву необхідно направляти до органу архітектури та містобудування відповідної міської ради. Після отримання дозволу на перепланування власник може розпочинати будівельні роботи згідно з проєктом.

ЖК
ЖК "Львівська Площа" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Завершивши ремонтні роботи, необхідно звернутись до бюро технічної інвентаризації для отримання нового технічного паспорта об'єкта. На цьому етапі власник актуалізовує зміни й тим самим узаконює оновлений план для подальшої реалізації нерухомості – її продажу, дарування чи передачі у спадок.

Перепланування у новобудовах: найпоширеніші сценарії


ЖК "Вілла Погулянка" від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

У Корпорації Нерухомості РІЕЛ розповідають, що найчастіше власники новобудов вдаються до трьох варіантів перепланування:

  • Перетворення однокімнатної квартири у двокімнатну. До такого трюку вдаються сім'ї, які очікують дитину та хочуть облаштувати дві окремі спальні. Крім того, перепланування такого типу стало популярним в пік пандемії коронавірусу, коли все більше працівників перейшли на дистанційну роботу. Це один із найпростіших способів облаштувати ізольовані зони, оскільки достатньо встановити перегородку без втручання в опорні конструкції.
  • Створення квартири-студії. Щоб збільшити корисну площу квартири власники вдаються до ще однієї поширеної маніпуляції – демонтажу стіни. Проте якщо стіна між кімнатою та кухнею опорна, прибирати її повністю не можна. А якщо у квартирі передбачена газова плита, об'єднати кухню та кімнату можна лише за умови встановлення розсувної перегородки. Повністю об'єднати такий простір не вдасться.
  • Приєднання балкона. Перш ніж приступати до об'єднання холодної зони з житловими приміщеннями девелопер радить підготувати проєкт. Крім того, балкон слід утеплити та провести звукоізоляцію, а підлогу підняти до квартирного рівня. Це займе час, проте допоможе отримати додаткову ефективну площу.

Щоб процес перепланування у квартирі пройшов гладко, проконсультуйтеся щодо задуманого із забудовником та фахівцями, які допоможуть полегшити ремонтні роботи та швидше досягнути бажаного результату.