Як підтвердити дохід при купівлі квартири: поради девелопера
Джерело:
Корпорація Нерухомості РІЕЛПідтвердження доходу – одна із процедур, що є відправною точкою в процесі купівлі житла. Тож покупцеві варто заздалегідь забезпечити точність і достовірність фінансових даних.
Сьогодні, разом із Корпорацією Нерухомості РІЕЛ, розповімо для чого потрібна довідка про доходи, кого це стосується та чи можна купити квартиру, уникнувши перевірок. Про найважливіше – у матеріалі.
Цікаво КН РІЕЛ долучилася до програми "єВідновлення": що це означає для українців
Як підтвердити дохід
Процедура підтвердження доходу необхідна, аби банк отримав документальний доказ поточного фінансового стану покупця. Для цього в особи, яка прагне купити житло, можуть запросити:
- Податкові декларації. Одним з основних способів підтвердження доходу є податкові декларації за останні роки, що містять інформацію про доходи та витрати.
- Довідку про доходи з місця роботи. Офіційно працевлаштовані покупці можуть подати працедавцю запит на довідку про доходи, що підтверджує заробітну плату.
- Копію договору про здачу майна в оренду. Якщо покупець отримує дохід від оренди нерухомості або з інших джерел, це мають підтверджувати відповідні договори.
- Інші джерела. Деякі особи можуть мати інші джерела доходу, такі як інвестиції, дивіденди або інші фінансові активи. Про це слід зазначити у заяві про дохід.
ЖК Оk'Land від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ
Щоб підтвердити дохід, варто звернутися до відповідних органів для зібрання усіх документів. Цей процес може зайняти деякий час, тому важливо розпочати підготовку заздалегідь.
Кому потрібне підтвердження походження коштів
На початку 2020 року відбулися зміни в законодавстві, що вплинули на умови купівлі нерухомості. Гранична сума трансакцій, за якої покупець має підтвердити законність походження коштів, зросла зі 150 тисяч гривень до 400 тисяч гривень.
Звісно, на перший погляд, може видатися, що тепер покупці здійснюють кілька платежів до 400 тисяч гривень і процедура підтвердження доходу в таких випадках стає необов'язковою. Однак зміни в законодавстві також ввели ризик-орієнтований підхід до фінансових операцій.
Це означає, що фінансові установи, зокрема банки, мають право аналізувати своїх клієнтів і перевіряти їх на відповідність стандартам фінансового моніторингу. Вони роблять це для запобігання проведенню підозрілих фінансових операцій, оскільки суми штрафів за порушення правил фінансового моніторингу можуть сягати 135 мільйонів гривень,
– зазначають у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.
Крім того, девелопер наголошує, що необхідність підтвердження доходу під час купівлі квартири може виникнути для будь-якого клієнта, який здійснює переказ на суму від 400 тисяч гривень. При цьому ймовірність такого запиту зростає, якщо:
- здійснюється готівковий платіж;
- банк не бачить підтвердження доходу покупця або зарплата занадто низька та не відповідає сумі транзакцій;
- сума переказу значно відрізняється від звичних сум, наявних на рахунку покупця.
Водночас потрібно розуміти, що в кожному конкретному випадку рішення банку може варіюватися.
Що перевірятиме податкова під час підтвердження джерела походження коштів
Податкова служба може перевіряти:
- Правдивість податкових декларацій: чи відповідають податкові декларації реальному стану справ.
- Джерела доходу: податкова служба аналізує джерела доходу й переконується, що вони відображені в декларації.
- Суми доходу і витрат: перевіряють доходи та витрати й порівнюють їх з іншими фінансовими документами, наприклад, банківськими виписками.
- Доходи від оренди або інших джерел: якщо наявні доходи від оренди нерухомості або інших джерел, податкова служба може перевірити, чи вони внесені до декларації.
- Подарунок або спадщина також можуть бути об'єктом перевірки.
ЖК Nordica Residence від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ
Як підготуватися до підтвердження джерела походження коштів
Для тих, хто планує купити квартиру та підтвердити свій дохід, Корпорація Нерухомості РІЕЛ рекомендує:
- Зберігати всі фінансові документи, особливо податкові декларації, банківські виписки й довідки про доходи.
- Перевірити кредитний рейтинг, адже він може вплинути на можливість отримати іпотечний кредит.
- Порадитися з фахівцем. Експерт з нерухомості або фінансовий консультант зможуть надати індивідуальні поради щодо підтвердження доходу й вибору найкращого фінансового шляху для придбання квартири.
- Підготувати до перевірки, забезпечивши точність і достовірність фінансових даних.
- Дотримуватися закону. Важливо вести свої фінанси відповідно до закону й уникати недопустимих схем оподаткування.
Важливо також зазначити, що Корпорація Нерухомості РІЕЛ, надаючи розтермінування, не вимагає довідок про доходи. Це робить процес придбання нерухомості ще доступнішим. Ознайомитися із квартирами в наявності, обрати житло своєї мрії та ознайомитися з умовами його придбання можна на сайті девелопера.