Для такого перепланування не потрібен дозвіл, проте іноді вона неможлива через зміну житла, пише dom.ria.

Актуально До і після: як ремонт змінює квартиру – вражаючі фото

Приєднання балкону складатиметься з кількох етапів

Необхідно з'ясувати, чи можна прибрати балконний блок

Від цього залежить, чи залишиться перегородка (іноді вона є частиною несучої конструкції) між кімнатою і балконом. Для цього краще зробити експертну оцінку приміщення в спеціалізованій компанії.

Роботи варто починати лише після розробки проекту / Фото Interiorsroom

Підготувати проект

Це необхідно для того, щоб під час ремонту не зачепити несучі конструкції та інженерні системи. Також це допоможе побачити, яким буде приміщення в результаті.

Колишня лоджія може стати затишним місцем відпочинку / Фото Roomble

Початок ремонту

Отримавши проектну документацію, можна приступати до робіт. У нових будинках, як правило, демонтують перегородку з балконом/лоджією і прибирають склопакет.

Перепланування дозволить розширити житлову зону / Фото Roomble

У старому житловому фонді часто залишається балконний блок (якщо він є частиною несучої конструкції). Тоді за ним можна зробити кабінет або місце відпочинку.

На балконі можна облаштувати робоче місце / Фото Interiorsroom

Існує кілька правил щодо розширення кімнати:

  • балкон або лоджія – холодна зона, тому, приєднуючи до житлоплощі, їх потрібно утеплити – поставити, наприклад, трикамерний склопакет, зробити додаткове опалення (незалежне від загальнобудинкової системи);
  • підняти підлогу до квартирного рівня (її можна зробити теплою);
  • зробити звукоізоляцію;
  • встановити додаткове освітлення.

Всі будівельні роботи, щоб уникнути непередбачених ситуацій, мають виконуватися відповідно до проекту. За порушення у процесі перепланування передбачена адміністративна або кримінальна відповідальність. Крім того, всі приміщення вимагатимуть повернути в первинний вигляд.

Дизайн можна зробити на будь-який смак / Фото Roomble

Цікаво 10 лайфхаків для квартири та будинку

Оформлення перепланування

Якщо балкон або лоджія повністю приєднані до житлової зони, ці зміни необхідно оформити. Для цього потрібно замовити в БТІ новий техпаспорт. Якщо не зробити новий документ, будь-які маніпуляції з квартирою (продаж, обмін та ін.) здійснити не вдасться.