Серед них – незвичайні житлові будинки, релігійні будівлі та різні простори. Як виглядають найнезвичайніші будівлі у світі – дивіться нижче.

Важливо У якому районі Києва купити квартиру: де зручно та комфортно жити

  • Прозора церква

Цей об'єкт розташований в місті Борглон у Бельгії. Його спроєктували архітектори Петер'ян Гійс і Арноут Ван Ваеренберг у 2011 році. Прозора церква, висота якої становить 10 метрів, створена з безлічі сталевих пластин і дозволяє бачити пейзажі навколо.

  • Охолоджувальна станція

У місті Шарлеруа (Бельгія) з 1921 року була електростанція IM, яка забезпечувала енергією район. У 2007 році об'єкт закрили через серйозні викиди вуглекислого газу. Установка, яка асоціюється з місцем зйомок фантастичного фільму, стала популярною серед туристів. Водночас влада хоче демонтувати споруду.

Цікаво Дизайн інтер'єру: які тренди з минулого повернулися в моду

  • Парк у Вуковарі (Хорватія)

У Вуковарі у 1980 році встановили пам'ятник на згадку про страту понад 400 осіб фашистами у 1945 році. Сербський архітектор Богдан Богданович використав п'ять 18-метрових кам'яних блоків з вершинами у вигляді мідних конусів на одному гектарі землі. Навколо пам'ятника є 27 човнів – вони показують зв'язки Вуковара та Дунаю.

  • Mineral House в Токіо

Ця нестандартна будівля в Японії вважається прикладом ідеального використання простору. Архітектор Ясухіро Ямасіта спроєктував будинок у формі багатогранника площею близько 45 квадратних метрів. Біля мінімалістичного об'єкту навіть помістилося паркувальне місце для автомобіля.

  • Bierpinsel у Берліні

Ще одна незвичайна будівля розташована у Берліні (Німеччина). Красивий яскравий фасад привертає увагу перехожих з 1976 року. Об'єкт назвали Bierpinsel ("пивна щітка"). Будівля використовувалася під ресторан, кафе й нічний клуб, однак бізнес не був успішним. З 2006 року будівля пустує.