Як повідомляють у Корпорації Нерухомості РІЕЛ, усю необхідну інформацію можна отримати на електронному сервісі Міністерства юстиції України. Щоб спростити процедуру пошуку, девелопер розповів про методи перевірки та створив детальну покрокову інструкцію по моніторингу Держреєстру.
Цікаво Яка пора року найвдаліша для покупки квартири: поради, які допоможуть зекономити
Навіщо може знадобитися перевірка квартири за реєстром
ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ
На жаль, останнім часом почастішали випадки шахрайства з нерухомістю. Одна із найпоширеніших схем – здача в оренду або продаж квартири, у якої є законний власник. Щоб не натрапити на шахраїв, покупці й орендарі повинні ретельно перевіряти усю доступну інформацію про нерухомість. Якраз тут в пригоді стане Держреєстр речових прав на нерухоме майно.
Експерти рекомендують періодично перевіряти в реєстрі власну квартиру або й зовсім встановити заборону на проведення операцій зі своєю нерухомістю.
У 2019 році українські правоохоронні органи виявили групу хакерів, які незаконно позбавляли українців прав власності на нерухомість. Зловмисники отримували доступ до реєстрів за допомогою чиновників, яким на комп'ютери відправляли спеціальні віруси у листах. Щоб не потрапити до списку жертв, краще завжди знати, що відбувається з вашою нерухомістю,
– розповідають у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.
Слід врахувати, що у реєстрі містяться відомості про нерухомість, що була куплена або зареєстрована за ініціативою власника після 1 січня 2013 року.
Методи перевірки квартири за реєстрами
ЖК Велика Британія від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ
- У випадку купівлі нерухомості на вторинному ринку рекомендується отримати деталізовані дані. Для цього необхідно замовити виписку з Держреєстру на сайті Міністерства юстиції. Щоб скористатися послугою доведеться заплатити сервісний збір – приблизно 30 гривень. Для отримання виписки додайте Opendatabot у месенджер, введіть податковий номер власника та виберіть об'єкт нерухомості. Так ви отримаєте інформацію про нерухомість, дані про форму власності, наявність обтяжень у квартири.
- Другий спосіб, як перевірити власника квартири та саму нерухомість, – зайти на сайт Судова влада України й перейти у розділ "Стан розгляду справ". У графі "Сторона по справі" впишіть ПІБ власника об'єкта, що вас цікавить. Так ви отримаєте відкриті судові справи
- Перевірити борги з оплати комунальних послуг можна у Єдиному реєстрі боржників. Інформація з'являється в тому випадку, якщо постачальник послуг уже звернувся до суду й отримав судовий наказ.
- Простежити зміну прав власності на нерухомість. Для цього слід звернутися до державного реєстратора та заплатити адміністративний збір. Отримана інформація дає можливість дізнатися, як часто змінювалися власники квартири та скільки всього їх було.
Як отримати інформацію на сайті Мін'юсту: покрокова інструкція
ЖК "Підзамче. Брама" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ
І хоч існують різні методи перевірки нерухомості, найбільш інформативним є отримання необхідних даних про квартиру з єдиного реєстру на офіційному сайті Міністерства юстиції. Розповідаємо, як це зробити.
До теми Що потрібно знати про податок на нерухомість в Україні: відомий девелопер назвав головні нюанси
Крок 1. Зайдіть на портал Міністерства юстиції та створіть особистий кабінет
Перейдіть в розділ "Інформація з Державного реєстру речових прав" на офіційному сайті Міністерства юстиції України. Ввійдіть у систему за допомогою ЕЦП (електронний цифровий підпис). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в податковій або онлайн на сайті ПриватБанку.
Крок 2. Подати заявку на отримання відомостей про нерухомість та її власника
В Кабінеті електронного сервісу оберіть пункт "Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно" та знайдіть необхідний об'єкт (за адресою, реєстраційним номером об'єкта, за даними власника). Також треба заповнити інші порожні поля.
Крок 3. Оплатити сервісний збір
Після того, як нерухомість буде знайдена, користувач повинен оплатити послугу. Для цього використовується стандартна форма оплати через інтернет-банкінг. Зараз вартість отримання виписки становить орієнтовно 20 гривень плюс комісія банку.
Крок 4. Отримання виписки
Після надходження оплати виписка приходить на електронну скриньку користувача, зазначену під час реєстрації. Документ буде у форматі PDF.