Про це розповів президент Спілки спеціалістів з нерухомості Віктор Несін. Він наголосив, що війна змінила плани як покупців, так і продавців.

Читайте також Які житлові приміщення можна перевести у нежитлові та що для цього потрібно

Попит на столичне житло залишається низьким

Попит на житло у Києві залишається низьким – на 30 квартир відгукується один претендент. Частково пропозицію сформували ті, хто з початком широкомасштабного вторгнення росії в Україну залишив країну і не збирається повертатися. Саме вони розпродають столичні квартири.

Покупців поменшало. Ті, хто хотів розміняти житло та роз'їхатися з дітьми, і зараз хочуть. Але багатьом війна змінила плани,
– розповідає Віктор Несін.

Він підкреслює, що вартість оренди у Києві впала. Найбільше – на елітне житло.

"Йдеться про квартири, які здавали по 2 – 3 тисячі на місяць. Тепер за них просять вдвічі менше. Однокімнатні, які до війни здавалися по 12 – 13 тисяч гривень на місяць, тепер по 7 – 8 тисяч гривень", – додає експерт.

При цьому, за його словами, вартість оренди комерційної нерухомості впала, насамперед через відсутність попиту. Компанії, у яких це можливо, перевели значну частину кадрів на дистанційну роботу.

Ціни на офісні приміщення впали у 2 – 3 рази,
– пояснює Несін.

Водночас досі є попит на торгову площу. Це пояснюється тим, що українці досі активно купують ліки та продукти, тобто орендувати такі приміщення досі вигідно.

Що буде з ринком нерухомості Києва у разі затяжної війни

За словами президента Спілки фахівців з нерухомості, все буде залежати від інтенсивності обстрілу столиці. Якщо ситуація збережеться на сьогоднішньому рівні, попит на купівлю житла у Києві потроху зростатиме, а оренда підніметься на 10 – 15%. Однак, якщо невдовзі зафіксують обстріли цивільної інфраструктури, ризикувати та вкладатися у нерухомість ніхто не захоче, упевнений Несін.

Він також додав, що Захід України, де на початку вторгнення спостерігалося суттєве підвищення вартості оренди, повертає ціни до довоєнного рівня.