Головний тренд цього сезону – переосмислення національної автентики, інформує 24 Канал. У гонитві за світовими тенденціями ми можемо забувати про не менш стильні елементи традиційного українського декору. Пропонуємо вашій увазі перелік не зовсім звичних предметів інтер’єру, які можуть стати окрасою вашого дому.
Читайте також Стабільний дохід у нестабільних умовах: чому зараз найкращий час інвестувати в новобудови Львова
Лялька-мотанка
Якщо вам хочеться додати лише маленький етнічний акцент, то лялька-мотанка – ідеальний варіант. Такий виріб не буде займати багато місця, але точно стане "родзинкою кімнати". До того ж кожна мотана лялька має особливу енергетику та може стати особистим оберегом.
Особливий етнічний акцент / Фото з інстаграму motankadolls
Килими
По-особливому поєднати сучасність та елементи давньої історії можна навіть у мінімалістичному інтер’єрі, якщо додати до нього витончені художні предмети. Килими – прекрасний варіант, особливо якщо вони ручної роботи, виконані з натуральної вовни на вінтажних машинах.
В Україні та світі є доволі багато килимарських брендів, які відроджують цю традицію. Такі вироби є не тільки красивими, але й будуть служити вам довго, якщо правильно за ними доглядати – навіть впродовж кількох поколінь.
Килим – інвестиція у красу та довговічність / Фото Kilim
Пірамідальні "павуки"
Пірамідальний "павук" – майже невагома підвісна конструкція, виготовлена з соломи. Перед зимовими святами, таємно зібравшись, дівчата нарізали різних розмірів соломинки, нанизували їх на нитки і формували з них різноманітні квадратики та кубики. Тоді "павуків" вважали символом працьовитості та збирачем негативної енергії.
Такий аксесуар можна виготовити самостійно або замовити в етномагазинах. Без сумніву, він обов’язково займе особливе місце у помешканні та обов'язково додасть йому шарму.
Декор з історією / Фото з інстаграму honchar.museum
Посуд
Справжньою гордістю українського побуту завжди був гарний посуд із натуральних матеріалів, вигадливо розписаний орнаментами. Кераміка ручної роботи з високоякісної глини принесе тепло та затишок у ваш дім, оскільки насичена живою енергією природи та любов’ю майстра. Кожна річ є не лише витвором мистецтва, а й практичним, функціональним предметом домашнього побуту.
Гарний посуд – це завжди стильно / Фото "Покутська кераміка"
Ліжники
Ліжник — це вовняний тканий виріб, з візерунком і ворсом з одного або обох боків. Їх ще називають “гуцульськими ковдрами”. Ліжники дуже поширені: ними застеляють ліжка, лави, взимку кладуть поверх ковдри. Вони виготовлені з натуральної вовни, тому трохи "кусаються".
Ліжники не втрачають актуальності жодного сезону, а цьогоріч вони практично "маст хев" – не тільки гарні, а й теплі та функціональні.
Стильно та практично / Фото "Ґушка"
Автор: студентка ЛНУ імені Івана Франка Бабічин Юлія