Про це у нещодавньому інтерв'ю розповів президент Асоціації рієлторів України Юрій Піта. За його словами, найбільше покупців нерухомості зараз на Заході країни.

Читайте також Ринок нерухомості оживає: на яких київських об'єктах відновили будівництво

Найчастіше купують житло на Заході України

Наразі первинний ринок продає більше те, що є в резерві, та орієнтується на собівартість, яка була до війни. Ціни на об'єкти залишилися на довоєнному рівні.

Можливо, в економсегменті на 5 – 10% йде підвищення, але ситуація вирівнюється. Нема такого ажіотажу на купівлю, як очікувалося,
– зазначив Піта.

Піта розповідає, що покупці є у будь-якому регіоні, але більше із них все ж укладають угоди на Заході країни.

"Там й оренда активніше працює, й інвестор може купити для оренди. І первинний ринок почав там активніше поводитися. Він не зупинявся, насправді. У квітні та березні там продовжували будівництво житла. Вторинний ринок також активніший", – розповів президент АФНУ.

У Києві, за його словами, також є потенційні покупці. Найчастіше шукають земельні ділянки під будівництво житлових будинків. Є запит і на комерційні об'єкти, наприклад, під ресторанний бізнес.

Крім того, на ринку з'явилися й іноземні інвестори, які готові розглядати вкладення грошей.

Я навіть чув, що у Харкові є угоди нерухомості. Там ціни ще більше впали – на 40 – 50%,
– наголосив фахівець.

На жаль, неможливо відслідкувати ситуацію на тимчасово окупованих територіях – нотаріуси там відключені від реєстрів і навіть якщо у когось є бажання щось купити, це юридично неможливо. На цих теренах діють українські закони, але провести угоду там не вдасться.