Про це у новому інтерв'ю розповів міський голова Харкова Ігор Терехов. Він зазначив, що місто не може сьогодні упустити шанс повного перезавантаження.
Читайте також Нові пріоритети: яке житло будуватимуть в Україні після війни
Дефіциту інвесторів немає
Розповідаючи про відбудову Харкова, Терехов зазначив, що на сьогодні у місті є потужні місцеві будівельні компанії. До того ж чималий інтерес проявляють іноземні інвестори. Водночас, за його словами, працювати їм доведеться з обмеженнями по висоті будівель та їх стилістиці.
"Ми маємо намір зберегти сьогоднішню архітектуру міста і не можемо забудувати центр багатоповерховими будинками. Є критерії поверховості, архітектурний вигляд історичного центру", – розповів мер Харкова.
Відповідно до генплану, передбачають, що на поки незабудованих територіях виділятимуть місце під зведення нових концептуальних архітектурних об’єктів. Таким чином відновлюватимуть житловий фонд міста.
Харків збереже історичний фасад міста
Терехов згадав про низку зруйновних будівель в історичній частині міста, зокрема про університет, який проєктував один з українських архітекторів.
Зрозуміло, що внутрішність будівлі буде іншою, але історичний образ потрібно зберегти,
– зазначив він.
При реконструкції Харківської ОДА опиратимуться на досвід Берліну / Фото archdaily
Очільник міста також спростував інформацію щодо неможливості відновити Харківську ОДА. Наразі Терехов обговорює майбутній концепт із відомим британським архітектором Норманом Фостером.
Є одна ідея, яку я обговорював із Норманом Фостером. Щоб залишити фасадну частину у тому вигляді, в якому вона знаходиться сьогодні. А все інше оформити у сучасному стилі,
– розповів Терехов.
Рейхстаг зовні зберіг історичні елементи / Фото archiweb
Він нагадав, що свого часу Фостер реконструював будівлю Рейхстагу в Берліні. Зовні йому вдалося зберегти історичний вигляд споруди. Водночас всередині будівля німецького парламенту була повністю оновлена. Знищений купол замінили на абсолютно нову функціональну конструкцію зі спіралеподібними рампами всередині прозорого дзвона, що ведуть на оглядовий майданчик. Звідти повністю відкривається панорама Берліна.
Сьогодні це визначна пам'ятка. А всередині – це сучасна будівля, яка не має нічого спільного з часом Гітлера. Хочемо щось подібне зробити з будівлею обладміністрації,
– підсумував міський голова Харкова.
Сьогодні будівля Рейхстагу в Берліні – це визначна пам'ятка архітектури / Фото archiweb