Також пришвидшилася процедура перевірки об'єкта перед його здаванням в експлуатацію. Про це заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Цікаво Відомий девелопер назвав головні тенденції на ринку житла у 2022 році

Що змінилося у сфері

Державна інспекція архітектури та містобудування України за чотири місяці роботи відмовила у наданні дозволів на початок будівництва понад 600 суб'єктам та видала майже 700 відмов на отримання сертифікатів через порушення.

Водночас відомство опрацювало тисячі документів, пов'язаних із розвитком громад. Зокрема, інспекція видала понад 1500 дозволів на початок будівельних робіт, понад 500 сертифікатів щодо прийняття об'єктів в експлуатацію.

За словами Чернишова, завдяки цифровізації адмінпослуг у сфері будівництва, вдалося суттєво скоротити час очікування відповіді на заявку учасників будівельного ринку, а також час на перевірку об'єкта перед його здаванням в експлуатацію.

Майже 100% заявок інспектори опрацьовують протягом однієї доби. Ми ж продовжуємо працювати над тим, аби всі процеси були автоматизовані та не потребували участі співробітника інспекції. Відсутність людського фактора – важлива складова боротьби з корупцією зокрема, та реформи містобудування загалом,
– зазначає Чернишов.

Міністр також наголосив, що нові принципи роботи інспекції забезпечили прогнозованість роботи, а відтак закінчилися безпідставні візити з перевірками на об'єкти. Він додає, що інспекція затвердила план державного архітектурно-будівельного контролю на 2022 рік та працює згідно із ним.

Оригінальний текст публікації:

Здача об'єктів в експлуатацію пришвидшилася / Фото фейсбук Мінрегіон

За чотири місяці роботи Державна інспекція архітектури та містобудування України опрацювала тисячі документів, що пов’язані з розбудовою громад. Зокрема, видала понад 1500 дозволів на початок будівельних робіт, понад 500 сертифікатів – про прийняття об’єктів в експлуатацію. Водночас, понад 600 суб’єктам надано вмотивовану відмову у наданні дозволів на початок будівництва та видано майже 700 відмов на отримання сертифікатів через порушення. Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

"Завдяки цифровізації адмінпослуги у сфері будівництва тепер надаються оперативно та прозоро. Істотно скорочено час очікування відповіді на заявку учасників будівельного ринку, а також час на перевірку об’єкту перед його здачею в експлуатацію. Майже 100% заявок інспектори опрацьовують протягом однієї доби. Ми ж продовжуємо працювати над тим, аби всі процеси були автоматизовані та не потребували участі співробітника інспекції. Відсутність людського фактору – важлива складова боротьби з корупцією, зокрема, та реформи містобудування загалом", – зазначив Олексій Чернишов.