Більшість із головних споруд 2022 року спроєктували найвідоміші архітектурні студії світу: BIG, Foster + Partners, Álvaro Siza та Snøhetta.
Читайте також Коли покупці можуть приступати до ремонту у новобудові: досвід КН РІЕЛ
111 West 57th Street у Нью-Йорку, США
Цього року у США завершили будівництво найтоншого хмарочоса у світі. Житловий об'єкт висотою у 435 метрі був спроєктований архітектурною студією SHoP. Як і годиться рекордсмену, під будівництво виділили особливу ділянку – так звану "вулицю мільярдерів" неподалік Центрального парку Нью-Йорка.
Співвідношення висоти до ширини 24:1 / Фото SHoP
550 Madison у Нью-Йорку, США
Ще однією важливою подією 2022 року стало завершення реконструкції легендарного хмарочоса, що розташовується на Мангеттені.
Реконструйований хмарочос XX століття / Фото Snøhetta
Проєкт реконструкції розробила архітектурна студія Snøhetta. Під час робіт було змінено деякі фасади, додано сквер, а також покращено системи вентиляції та додано ліфти.
DJI Sky City, Шеньчжень, Китай
Британська студія Foster + Partners продемонструвала неймовірно швидкі темпи реалізації своїх проєктів. Будівлі, спроєктовані архітекторами з'явилися у багатьох країнах світу. Передбачається, що невдовзі засновник студії почне будівництво й у Харкові.
У 2022 році однією із найвизначніших споруд студії стала пара 200-метрових будинків Sky City, з'єднаних між собою підвісним мостом на висоті понад 100 метрів. Замовником проєкту став виробника дронів DJI.
Пара хмарочосів з'єднана підвісним мостом / Фото DJI
611 West 56th Street, Нью-Йорк, США
Хмарочос 611 West 56th Street на Мангеттені став першим хмарочосом у США, спроєктованим португальським архітектором Альваро Сізи. 35-поверхова житлова будівля, повністю облицьована вапняком Perla Bianca, отримала чимало позитивних відгуків від експертів галузі.
Будівля отримала схвалення завдяки оригінальному фасаду / Фото Evan Joseph
Newfoundland у Лондоні, Велика Британія
Архітектурна студія Horden Cherry Lee представила житловий хмарочос у "фінансовому центрі" Лондона – кварталі Кенері-Уорф. Цікаво, що обєкт розташований на берегах Темзи.
Будівлю відрізняє з-поміж інших оригінальний фасад / Фото Canary Wharf Group
Будівлю висотою у 225 метрів "обгорнули" у ромбоподібний екзоскелет. Тож фасад відрізняється від сусідніх споруд.
CapitaSpring у Сінгапурі
280-метровий хмарочос CapitaSpring у Сінгапурі був розроблений, як "перехід між садом та містом".
Зелень та скульптурні форми – головна візуальна особливість хмарочоса / Фото Finbarr Fallon
Над його створенням працювали дві великі студії – BIG і Carlo Ratti Associati. У результаті архітектори отримали 51-поверхову багатофункціональну будівлю із зеленню та скульптурними фасадами.
Varso Tower у Варшаві, Польща
У Варшаві британська архітектурна студія Foster+Partners представила 310-метрову вежу Varso. Після завершення будівництва надвисокий хмарочос, який включає офіси та сад, став найвищим будинком у Євросоюзі.
Найвищий хмарочос у ЄС / Фото Aaron Hargreaves
Хмарочос випередив 259-метрову вежу Commerzbank Tower у Франкфурті, яка також була спроєктована британцями.
"Національний банк Кувейту" в Ель-Кувейті
Ще один надвисокий хмарочос, спроєктований Foster+Partners, відкрили цьогоріч у Кувейті. Будівля висотою 300 метрів, створена для місцевого Національного банку. Серед її особливостей – округла форма із гострою вершиною.
За словами архітекторів, будівля має стати визначною пам'яткою Кувейту / Фото Nigel Young
Kō'ula у Гонолулу, США
Чиказька студія Studio Gang завершила будівництво житлового хмарочоса на Гаваях. Будівля має хвилеподібний фасад, а при оздобленні фасаду використовувалися цукрова тростина.
Тераси відтворюють форму традиційних гавайських веранд / Фото Studio Gang
З 41-поверхової будівлі відкривається краєвид на океан. Тому на кожному поверсі облаштовані тераси, які нагадують традиційні гавайські криті веранди.
Ascent у Мілуокі, США
Хмарочос Ascent заввишки 86,6 метра став найвищою дерев'яною будівлею у світі. До створення об'єкта долучилася студія Korb + Associates Architects.
Найвища будівля із дерева / Фото Korb + Associates Architects
Хмарочос отримав сертифікат від Ради з висотних будівель та міського середовища та був визнаний найвищою у світі гібридною будівлею із дерева та бетону.