У Корпорації Нерухомості РІЕЛ розповіли, що є чимало покупців, яким здається, що приступати до ремонту можна відразу після введення будинку в експлуатацію. Вони не враховують часу, який необхідний для реєстрації прав на квартиру та підписання актів приймання-передачі житла. Тому початок ремонту часто не збігається із визначеними для себе термінами.

Читайте також Житло, що враховує нові реалії: у Львові ввели в експлуатацію 299 квартир у ЖК "Велика Британія"

Щоб допомогти покупцям краще зорієнтуватися в процесі, девелопер розповів на які процедури необхідно закласти додатковий час та коли найкраще приступати до облаштування квартири.

Реєстрація права власності на нерухомість

Після одержання дозволу на будівництво об’єкта забудовник отримує право продавати майбутні квартири, залучаючи кошти в будівництво. На цьому етапі інвестори підписують різноманітні договори на купівлю нерухомості. Залежно від запропонованих забудовником умов залучення коштів, різними будуть і механізми набуття інвесторами нерухомості у власність у майбутньому.


ЖК Riel City від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Після завершення будівництва, необхідно виготовити техпаспорт, ввести будинок в експлуатацію та отримати поштову адресу. Після цього починається реєстрація прав власності інвесторів на придбану ними нерухомість. В КН РІЕЛ контроль над цим процесом повністю бере на себе сервісний центр. Так, девелопер:

  • проводить заміри фактичної площі нерухомості на момент її готовності. За наявності розбіжностей між заявленою площею та фактичною, ініціює повернення коштів або доплату з боку інвестора;
  • перевіряє, чи всі платежі за графіком були здійснені;
  • запрошує інвесторів самостійно оглянути приміщення на наявність недоліків та підписати акт приймання-передачі;
  • надає супровід під час реєстрації права власності.

Ваш персональний сервіс-менеджер попередньо зв’яжеться з вами і зорієнтує щодо переліку документів, необхідних для реєстрації права власності. Коли все буде готово – вас запросять до сервісного центру для передачі документів та ключів від квартири,
– розповідають у КН РІЕЛ.

Фактичним підтвердженням права власності на нерухоме майно будуть відомості в Державному реєстрі речових прав і витяг із реєстру, який отримує інвестор на руки.


ЖК "Берег Дніпра" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Необхідною передумовою з обох сторін для успішного процесу реєстрації прав власності на нерухомість є підписання акта приймання-передачі.

Обидві сторони зацікавлені в якнайшвидшому підписанні документа, адже після цього забудовник вважатиметься вільним від будь-яких зобов’язань перед інвестором, а інвестор наблизить момент отримання ключів від нерухомості,
– наголошують у КН РІЕЛ.

Коли інвестори отримують право розпочати ремонт

У КН РІЕЛ наголошують, що до ремонтних робіт у новопридбаних квартирах допускаються лише ті інвестори, які підписали акт приймання-передачі.

Натомість у процедурі приймання квартири беруть участь тільки ті інвестори, які здійснили остаточний розрахунок із забудовником. Саме тому дехто з інвесторів отримує право почати ремонтні роботи швидше за інших.

До ремонтних робіт допускаються інвестори, які підписали акт приймання-передачі.
До ремонтних робіт допускаються інвестори, які підписали акт приймання-передачі / Фото РІЕЛ

Далі інвестори, які бажають виконувати у квартирі ремонтні роботи, повинні:

  • звернутися до сервісного відділу,
  • підписати акт допуску до об‘єкта та заяву про намір виконувати ремонт,
  • отримати рахунок авансового платежу за обслуговування будинку.

Лише після цього інвестор отримує ключі та можливість зайти на ремонт.

Особливості проведення ремонтних робіт під час війни та в осінньо-зимовий період

Проведення ремонтних робіт – справа нелегка та дороговартісна. А воєнний стан, подорожчання будматеріалів та енергетична криза ще більше ускладнюють цей процес.

Інший нюанс, який варто враховувати, – сезонність. Приміром, узимку житло, у якому здійснюється ремонт, повинно системно опалюватися. Без цього в мережі будинку не запускається і вода, яка за мінусової температури просто замерзне в трубах.

Як підтверджує багаторічна практика РІЕЛ, за наявності великої кількості усних заявок на початок ремонтних робіт реальний намір робити ремонт на початковому етапі мають лише 10% інвесторів. Така маленька кількість людей не в змозі оплачувати газ, необхідний для опалення будинку,
– ділиться досвідом девелопер.

Через постійні обстріли з боку агресора та знеструмлення використовувати електричні пристрої для обігріву теж наразі неможливо.

У КН РІЕЛ радять за можливості відкласти початок ремонтних робіт до потепління. Проте в будь-якому разі остаточне рішення – починати цієї зими ремонт чи ні – за інвесторами житлових комплексів.