Так у країні з'явилася програма "Будинки по 1 євро", яка здобула неочікувану популярність за короткий проміжок часу.

Читайте також Ринок нерухомості під час війни: державна підтримка для відновлення економіки

Проєкт відновлення Італії

Сама ініціатива народилася після того, як все більше італійців залишили свої порожні будинки місцевій владі. Це дозволяло уряду максимально знижувати ціну. Дешево нерухомість продають й ті італійці, чиї "квадрати" перейшли їм у спадок. Річ у тім, що за другий будинок в країні потрібно сплачувати високі податки, тож перепродаж вважається більш вигідним рішенням.

Наразі близько 25 італійських муніципалітетів виставили на продаж будинки за рекордно низьку ціну – 1 євро (приблизно 32 гривні). Як зазначають місцеві органи влади, ідея полягає в тому, що швидке заселення цих будинків принесе населеним пунктам більше вигоди, аніж довготривале очікування клієнтів, які зрештою можуть відмовитися від реставрації давно покинутого житла.

Нам не потрібні новобудови та надбудови. Стратегія покращення житлового середовища та відновлення нашої культурної самобутності полягає у відродженні невеликих занедбаних центрів або реконструкції занедбаних будівель з історією,
– розповідає команда 1eurohouses, яка займається розміщенням нових оголошень.

Місцева влада в таких областях, як Емілія-Романья, Абруццо та Кампанія, також сподівається, що приплив нових домовласників буде стимулювати економіку, оскільки вони купують місцеві продукти, наймають місцевих будівельників, вкладають гроші в місцевість та тамтешні пам’ятки. До того ж це хороше рішення для розвитку туризму.

Що врахувати, шукаючи будинок за 1 євро

Іноземні, які вже скористалися можливістю купити бюджетне житло, застерігають: в кінцевому результаті італійська нерухомість влетить у значну суму. Насамперед це стосується ремонту. Старі будинки продаються у геть критичному стані. Деякі із них потребують капітального ремонту та реконструкції. Причому остання повинна відповідати правилам муніципалітету, із яким ви вкладаєте договір про купівлю.

Витрати на ремонт – не єдина сума, яку доведеться "докинути" до початкової ставки. Часто будинки за 1 євро продають через аукціони. Через це з молотка вони йдуть від 5 тисяч до 20 тисяч євро.

А покупці, які не встигли завершили ремонт у встановлені терміни, часто отримують штрафи.

До речі, влада Троїни, Муссомелі, селища Каррега-Лігуре та містечка Латроніко запустила продаж старих будинків, які не потребують суттєвих затрат на ремонт. Середня ціна такої нерухомості – 4 тисячі євро.