5 основних помилок при купівлі житла: як застрахувати себе від необдуманого рішення
Рішення про купівлю житла може бути поспішним та необдуманим, а отже – спровокувати безліч проблем в майбутньому. Приміром, незнання ринку призведе до переплат, а орієнтація виключно на дешевий цінник – до вибору квартири з незручним плануванням, що потягне за собою довгі та затратні ремонти.
Щоб захистити вас від необдуманих рішень, поговорили з експертами Корпорації Нерухомості РІЕЛ. За 18 років на ринку, девелопер вивів 5 основних помилок, яких припускаються недосвідчені покупці.
Актуально ОСББ чи керуюча компанія: як не помилитися при виборі управління багатоквартирного будинку
Уникайте цих помилок, щоб наблизитися до купівлі ідеального житла!
Купівля квартири "для старту"
Нерідко покупці поспішають купити житло, розташування, планування чи поверх якого не відповідає базовим потребам. Така нерухомість зазвичай позиціюється "стартовою", а її власник припускає, що через кілька років він переїде в комфортніший будинок. Однак нестабільна економічна ситуація та різкий стрибок цін на нерухомість можуть порушити ці плани. Відтак доведеться змиритися з незручностями та залишитися жити у "некомфортній" квартирі.
Пошук та купівля якомога дешевшого житла
Керуючись тільки невисокою ціною, легко купити нерухомість, яка не відповідає очікуванням щодо розташування кімнат, інфраструктури або оточення. Крім того, низька вартість житла часто свідчить про певні нюанси, наприклад, що доведеться потратити більше коштів на перепланування і ремонт.
Купівля без перевірки купівельної спроможності
Перш ніж шукати ідеальне житло, важливо проаналізувати власні кошти, які можна витратити на купівлю нерухомості, а також – перевірити свою кредитоспроможність. Ціна житла не повинна бути надто високою, інакше його обслуговування "потягне" більше, ніж ви зможете витрачати щомісяця.
Цікаво Відомий девелопер назвав плюси та мінуси законопроєкту про гарантування прав на нерухомість
Неочевидна мета покупки
Вам буде легше прийняти правильне рішення, якщо ви зосередитеся на кінцевій меті. Нерухомість зазвичай купують:
- для особистого проживання;
- з інвестиційною метою (наприклад, для здачі в оренду).
Саме від мети покупки залежатимуть критерії подальшого вибору. Так, для проживання з сім’єю краще придивитися до будинків у тихих житлових районах, а для здачі в оренду підійде квартира ближче до центру міста, офісних центрів чи навчальних закладів.
Незнання ринку і поспіх
Емоції, пов’язані з купівлею квартири, часто змушують покупців надто рано ухвалювати рішення про укладення угоди. Не знаючи місцевого ринку (цін, стандарту пропонованих приміщень, інфраструктури), люди опираються лише на невелику вибірку, при чому, як показує практика, в таких випадках вона ще й не найякісніша. Як наслідок – ідеальні квартири залишаються нерозглянутими, а покупець отримує зовсім не те, на що розраховував спочатку.