Мета проєкту – простимулювати відродження селища, яке відмирає через депопуляцію. Розповідаємо, хто та як може придбати італійське житло.

Читайте також Новобудови Києва з найкращими видовими квартирами

Для чого влада муніципалітету оголосила про розпродаж


Селище К'яромонте в Італії / Фото wikimedia

Серед головних цілей участі у програмі влада муніципалітету виділяє:

  • Відновлення та містобудівна реконструкція історичного центру, а також усунення можливих ризиків для громадської безпеки, пов'язаних руйнуванням та обвалами старих будинків. Частину із них дозволять знести та відбудувати з нуля.
  • Відродження історичної частини міста для відродження культури та стимуляції туризму.
  • Сприяння соціально-економічному зростанню муніципалітету шляхом відновлення історичної, архітектурної та урбаністичної інфраструктури, що має життєво важливе значення.
  • Забезпечення регіональній та муніципальній скарбниці регулярного доходу.
  • Сприяння здійсненню соціокультурної інтеграції, яка досягається шляхом розширення пропозиції житла та його оренди іноземцями.
  • Зупинення депопуляції села завдяки заселенню території новими мешканцями.


Де розташоване селище К'яромонте / Фото wikimedia

Що відомо про селище

К'яромонте – селище, що розкинулося над долиною річки Сінні. Поруч розташований національний парк Полліно. На сході височить пагорб Тімпа Ангарі. Саме на його схилах раніше проводилися археологічні роботи.

Муніципальний район поділено на кілька сіл. Головною особливістю населеного пункту є наявність численних печер. Їх використовують як склади для зберігання вина, виробленого вручну місцевими ремісниками.

Станом на 2014 рік, населення селища становило 1 913 осіб. Серед них – 82 іноземці з 17 країн.