Як їм вдалося придбати бюджетну нерухомість та за скільки вони планують продати житло після завершення усіх ремонтних робіт – далі.

Читайте також Як відновлюють новобудови, що постраждали внаслідок ракетних обстрілів: досвід КН РІЕЛ

Історія купівлі закинутого будинку

У 2014 році один із британських муніципалітетів оголосив розпродаж дешевого житла. Всього на аукціон виставили 33 закинуті об'єкти, розташовані на вулиці, де давно ніхто не проживав. Щоб оживити район, влада встановила фіксований цінник на усі тамтешні таунхауси – 1 фунт стерлінгів. Паралельно покупцям надали кредити у розмірі 30 тисяч фунтів стерлінгів із наднизькою процентною ставкою, щоб розпочати ремонт.

Однією із перших пар, які долучилися до ініціативи, стали Томмі та Керол Макміллан. Наразі вони завершили відновлення фасаду та виплатили кредит, наданий місцевою владою.

Кредит та нова вартість

Як зазначають Макміллани, вони розбили кредит та виплачували щомісяця 298 фунтів стерлінгів. Однак це було майже у 2 рази менше, ніж оренда житла у Сток-он-Тренті.

Ми переїхали, коли тут була лише гола штукатурка та бетон. Але все, що нам потрібно було зробити – оздобити житло та постелити килими,
– ділиться пара та наголошує, що до переїзду за оренду доводилося платити 450 фунтів стерлінгів.

Подружжя зазначає, що ініціатива міста по збереженню старих будинків врятувала і їхнє життя, оскільки до переїзду вони перебували у скрутному фінансовому становищі. Зараз же будинок із трьома спальнями коштує 79 000 фунтів стерлінгів, і, за їхніми розрахунками, коли вони продаватимуть житло, угода перевищить 90 000 фунтів стерлінгів.

Це врятувало нам життя. Тепер у нас є дві машини, ми їздимо за кордон 3 – 4 рази на рік та маємо будинок, який коштуватиме 90 000 фунтів стерлінгів,
– каже Томмі.

Пара придбала занедбаний будинок за 1 фунт стерлінгів: яка вартість відремонтованого житла
Програма допомогла оживити район / Фото The Sun

Крім того, продавши закинуті будинки, влада змогла знизити тут концентрацію соціально нестабільних груп населення та скоротила рівень злочинності.

Як діяла програма

Хоча будинки продавали за 1 фунт стерлінгів, ця сума не є кінцевою вартістю житла.

  • Нові власники взяли 10-річну позику на 30 000 фунтів стерлінгів, щоб розплатитися за ремонт.
  • Роботи мали виконуватися виключно тими підрядниками, яких призначала мерія.
  • Щоб набути повноцінних прав власності, покупці повинні взяти у міста кредит на 60 000 фунтів стерлінгів, який потрібно погасити протягом 15 років.
  • Місто витратило 1,5 мільйона фунтів стерлінгів, щоб викупити порожню нерухомість.