Деякі тенденції прийдешнього року навпаки є еволюцією того, що вже зараз активно використовують під час ремонтів. Отже, як стильно вписати в інтер'єр нові дизайнерські віяння – розповідаємо у нашому матеріалі.

Цікаво Концепція забудови "місто в місті": що це та в чому її переваги

Вітражі

У 2023 році дизайнери все частіше відмовлятимуться від простоти. Відтак в інтер'єрах з'являтиметься більше геометричних малюнків, яскравих принтів та поєднань кількох кольорів. Якими будуть трендові інтер'єри у 2023 році

Які перегородки будуть модними у 2023 році / Фото Glas Italia

Активно новий тренд проявлятиметься у міжкімнатних та душових перегородках. Дизайнери пропонують відмовитися від однотонних поверхонь та замінити їх яскравими вітражами. Окрім цього декоративні композиції можна буде зустріти в освітленні, вікнах та дверях.

Асиметричні килими

У наступному сезоні очікується справжній бум на авангардні вироби. Це проявиться, зокрема, у текстилі. Наприклад, серед килимів трендовими будуть асиметричні варіанти. І йдеться не стільки про цікаві візерунки, скільки про неправильну форму виробу.


Приклад асиметричного килима / Фото Baxter

Дизайнери зазначають, що килими неправильної форми – це одне із найпростіших способів оновити інтер'єр та додати у нього незвичну родзинку, не вдаючися до ремонту та перестановок.

Єгипетські мотиви

Цікаво, що уперше максималістський стиль набув поширення в інтер'єрах після відкриття гробниці Тутанхамона у 1922 році. Через 100 років цей тренд активно повертається у наші домівки.


Єгипетські мотиви в сучасному інтер'єрі / Фото Soane Britain

Звісно, єгипетський стиль не підходить для всіх, але такі елементи цього тренду як стилізовані візерунки, ієрогліфи, охра, золото та глина можуть сміливо вписатися навіть у доволі стриманий інтер'єр.

Читайте також Право власності на квартиру в новобудові: 3 кроки, які повинен здійснити девелопер

Поєднання візерунків

З нового сезону зникає потреба дотримуватися лише одного кольору шпалер. Ремікс різних малюнків стане чудовим способом створити особливий характер приміщення.


Поєднання принтів – новий тренд / Фото Susie Atkinson

Дизайнери зазначають, що на відміну від простих пофарбованих стін, поєднання різних принтів може стати зручним способом зонування приміщення, що особливо важливо у часи, коли одна кімната виконує декілька функцій.

Екологічні матеріали

Дизайнери та подовжують працювати над інтеграцією у житловий простір екологічно безпечних матеріалів. Провідними матеріалами 2023 року, за прогнозами, стане міцелій, з якого виготовляють незвичний декор, а також вовна овець Хардвік.


Люстри з міцелію / Фото Sebastian Cox

Водночас шкіряна промисловість, що є однією з найшкідливіших для навколишнього середовища, помалу відходить у минуле. Напротивагу їм дизайнери пропонують веганські альтернативи. Серед них – піньятекс (замінник шкіри з ананасових волокон), що все активніше використовується для створення аксесуарів та меблів для дому.