В ефірі єдиного національного телемарафону міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, як працюватиме послуга, інформує 24 канал.

Читайте також Як отримати безкоштовне житло в Україні: список держпрограм та умови участі

Етапи програма "Доступна іпотека" під 3%

Федоров наголосив, що проєкт передбачає пільгову ставку – від 3 до 7% для придбання житла.

  • За словами Федорова, як і передбачалося, пріоритет надаватиметься військовим та членам їхніх родин, медикам, вчителям, науковцям.
  • На другому етапі іпотеку зможуть оформити внутрішньо переміщені особи та члени їх родин.
  • На третьому етапі програма стане доступною для усіх українців.

Інновація, окрім пільг у відсотках, полягає у тому, що цю послугу можна буде отримати через "Дію", не потрібно буде збирати якісь документи, щось комусь доказувати, збирати довідки про доходи, ксерити документи ходити по забудовниках,
– наголосив міністр.

Замість цього достатньо відправити через Дію запити різним банкам. Це можливо зробити буквально у кілька кліків, а вся необхідна інформація закумулюється автоматично. Після цього покупець отримує електронний документ – згоду від банку з сумою, на яку суму можна отримати пільгову іпотеку.

Далі з електронним документом можна звертатися до забудовників, вибирати житло і купувати його в іпотеку,
– додав Федоров.

Таким чином прибираються зайві кроки та незручності.

Чи є обмеження

Головна умова – внесок 20%. Для військових, медиків, вчителів та науковців буде діяти 3% пільгова ставка. Далі система, вираховуючи дохід, запропонує суму в рамках якої можна придбати житло. Інших обмежень посадовець не назвав. Але наголосив, що іпотека видаватиметься на термін до 20 років.