Ім'я підсанкційної росіянки поліція Берліна не називає. У податковій також вирішили не розголошувати, де саме розташована нерухомість.

Читайте також Як оформити купівлю нерухомості в період воєнного стану: поради експерта

Росіяни більше не зможуть отримувати дохід від своїх активів

Нотаріус, який супроводжував угоди росіянки, повідомив банк та фінансові органи, що, зважаючи на санкції, його клієнтка більше не може отримувати дохід від своїх активів. У результаті на угоди за її участі було накладено заборону.

Зараз у списках санкцій Німеччини та ЄС знаходиться 1 158 фізичних осіб, а також 98 підприємств, пов'язаних з Росією.

Як пишуть ЗМІ, з 2004 – 2021 роки громадяни Росії придбали нерухомості лише в Берліні на 546 мільйонів євро. Серед них і російські олігархи – наприклад, Аркадій Ротенберг і його дочка Лілія, які володіють у німецькій столиці нерухомістю класу "люкс" вартістю кілька мільйонів євро.

Наразі європейська влада починає ретельніше придивлятися до російських покупців і продавців нерухомості. Через це для більшості з них стає важче розпоряджатися нерухомістю в Європі.

Німеччина активно заморожує російські активи:

  • Як раніше розповів міністр фінансів країни Крістіан Лінднер, наразі Німеччина заморозила російські активи на суму 4,48 мільярда євро.
  • Канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що країна створить національний реєстр активів, які підпадають під санкції або мають незрозуміле походження, в рамках зусиль з підвищення ефективності санкцій проти Росії.
  • Водночас Європейський Союз вивчає можливість використання активів російських олігархів, які були заморожені через санкції, для фінансування відбудови України.