Для цього забудовники дедалі частіше застосовують інноваційні технології в будівництві багатоповерхових будинків. Редакція 24 каналу дізналася у Корпорації Нерухомості РІЕЛ, як це відбувається на практиці.

Варто знати Скільки коштують новобудови у Києві: порівняння цін за класом та площею

Інновації у будівництві, які здобувають популярність в Україні

Попри те, що чимало скептиків стверджують, що українські забудовники ігнорують нові технології та рішення, у Корпорації Нерухомості РІЕЛ зазначають, що за останні 10 – 20 років відбулося чимало запозичень зі світової практики, які активно впроваджуються у тутешньому будівництві.

ЖК ЖК "Підзамче. Брама" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Серед них девелопер виділяє:

  1. Building Information Modeling. Це інформаційне моделювання, що дає змогу оцінити рентабельність проєкту. Крім того, завдяки програмі забудовник може швидко підготувати необхідні документи та знизити витрати на будівництво.
  2. Застосування 3D-принтерів для будівництва. Зараз будівельні компанії використовують принтери здебільшого для виготовлення окремих елементів будинку. Річ в тім, що технологія достатньо затратна і поки що український ринок не може дозволити собі цілий будинок чи квартал, побудований виключно за допомогою 3D-принтера.
  3. Сонячні панелі на даху. Дедалі більше компаній використовують "зелену" енергію, щоб забезпечити нею будинки. Такий проєкт дає мешканцям певну автономність від центрального енергопостачання міста.
  4. Використання дронів. З їхньою допомогою можна сфотографувати з висоти, оцінити масштаби будівництва, знайти проблемні зони. Їх також використовуються для безпеки. Якщо йдеться про великий об'єкт, на будівництві цілодобово "патрулюють" дрони.

Стандарти будівництва

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ
ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Нові технології в будівництві застосовують багато забудовників, зокрема й Корпорація Нерухомості РІЕЛ, але поруч із ними незмінними залишаються чинні будівельні норми. Так, у зведенні будинків використовують 3 основні технології:

  • Монолітна технологія. Завдяки цій технології житловий будинок є надійним монолітним об'єктом з проведеними системами водопостачання, вентиляції, опалення, каналізації й електропостачання.
  • Панельне будівництво корпусу. Панельні багатоповерхівки – це конструкції з твердих залізобетонних плит, які останнім часом дедалі частіше замінюють так званими сендвіч-панелями. В Україні за панельною технологією була побудована величезна кількість багатоповерхових будинків минулого століття. Зараз її використовують, щоб пришвидшити будівництво, адже будинок збирається за принципом конструктора.
  • Технологія цегляного будівництва. Цегляні будинки тривалий час вважалися найкомфортнішими та найнадійнішими. Влітку вони мало нагріваються, а взимку – забезпечують хорошу теплоізоляцію. Сьогодні технологія цегляного будівництва переважно використовується у зведенні будинків до 4 – 12 поверхів. Це пов'язано з високою вартістю таких будинків і не найвищими темпами будівництва.

Читайте Кому не варто купувати дворівневу квартиру: девелопер назвав цікавий нюанс

Які нові технології активно використовують в Україні

Новітні підходи в будівництві допомагають будівельним компаніям спростити багато процесів та зменшити витрати на зведення споруди. Серед найпопулярніших у Корпорації Нерухомості РІЕЛ виділяють 4 технології. Перш за все, девелопер згадує про проникну гідроізоляцію. ЇЇ суть полягає в просоченні бетону спеціальним розчином, що проникає в пори та кристалізується. Завдяки цьому блокується проникнення вологи, а термін служби будівлі значно збільшується.

ЖК ЖК "Берег Дніпра" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Чималу популярність здобула й незнімна опалубка, яка необхідна для створення монолітних стін. Перевагами технології є низька вартість житла і висока швидкість будівництва.

Ще один фаворит девелоперів – будинки з технологією абсорбцією смогу. Вона допомагає поглинати шкідливі домішки, що осідають на поверхні будівлі. Зараз ця технологія активно використовується в Японії, але актуальна для будь-яких великих міст, зокрема й для Києва.

Насамкінець фахівці згадують про натягнуту арматуру – метод загартовування сталі, завдяки якому арматура виявляється надпотужною і здатною витримувати величезні навантаження.