Інновації на ринку нерухомості: як базові норми співіснують з новими технологіями

11 лютого 2022, 08:59
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Будівельні компанії намагаються зводити будинки таким чином, щоб вони були теплими, надійними, з хорошою звукоізоляцією і водночас побудованими з найменшими можливими витратами.

Для цього забудовники дедалі частіше застосовують інноваційні технології в будівництві багатоповерхових будинків. Редакція 24 каналу дізналася у Корпорації Нерухомості РІЕЛ, як це відбувається на практиці. 

Варто знати Скільки коштують новобудови у Києві: порівняння цін за класом та площею 

Інновації у будівництві, які здобувають популярність в Україні 

Попри те, що чимало скептиків стверджують, що українські забудовники ігнорують нові технології та рішення, у Корпорації Нерухомості РІЕЛ зазначають, що за останні 10 – 20 років відбулося чимало запозичень зі світової практики, які активно впроваджуються у тутешньому будівництві.

 ЖК "Підзамче. Брама" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Серед них девелопер виділяє:

  1. Building Information Modeling. Це інформаційне моделювання, що дає змогу оцінити рентабельність проєкту. Крім того, завдяки програмі забудовник може швидко підготувати необхідні документи та знизити витрати на будівництво. 
  2. Застосування 3D-принтерів для будівництва. Зараз будівельні компанії використовують принтери здебільшого для виготовлення окремих елементів будинку. Річ в тім, що технологія достатньо затратна і поки що український ринок не може дозволити собі цілий будинок чи квартал, побудований виключно за допомогою 3D-принтера.
  3. Сонячні панелі на даху. Дедалі більше компаній використовують "зелену" енергію, щоб забезпечити нею будинки. Такий проєкт дає мешканцям певну автономність від центрального енергопостачання міста. 
  4. Використання дронів. З їхньою допомогою можна сфотографувати з висоти, оцінити масштаби будівництва, знайти проблемні зони. Їх також використовуються для безпеки. Якщо йдеться про великий об'єкт, на будівництві цілодобово "патрулюють" дрони.

Стандарти будівництва

 
ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Нові технології в будівництві застосовують багато забудовників, зокрема й Корпорація Нерухомості РІЕЛ, але поруч із ними незмінними залишаються чинні будівельні норми. Так, у зведенні будинків використовують 3 основні технології:

  • Монолітна технологія. Завдяки цій технології житловий будинок є надійним монолітним об'єктом з проведеними системами водопостачання, вентиляції, опалення, каналізації й електропостачання.
  • Панельне будівництво корпусу. Панельні багатоповерхівки – це конструкції з твердих залізобетонних плит, які останнім часом дедалі частіше замінюють так званими сендвіч-панелями. В Україні за панельною технологією була побудована величезна кількість багатоповерхових будинків минулого століття. Зараз її використовують, щоб пришвидшити будівництво, адже будинок збирається за принципом конструктора.
  • Технологія цегляного будівництва. Цегляні будинки тривалий час вважалися найкомфортнішими та найнадійнішими. Влітку вони мало нагріваються, а взимку – забезпечують хорошу теплоізоляцію. Сьогодні технологія цегляного будівництва переважно використовується у зведенні будинків до 4 – 12 поверхів. Це пов'язано з високою вартістю таких будинків і не найвищими темпами будівництва.

Читайте Кому не варто купувати дворівневу квартиру: девелопер назвав цікавий нюанс

Які нові технології активно використовують в Україні 

Новітні підходи в будівництві допомагають будівельним компаніям спростити багато процесів та зменшити витрати на зведення споруди. Серед найпопулярніших у Корпорації Нерухомості РІЕЛ виділяють 4 технології.  Перш за все, девелопер згадує про проникну гідроізоляцію. ЇЇ суть полягає в просоченні бетону спеціальним розчином, що проникає в пори та кристалізується. Завдяки цьому блокується проникнення вологи, а термін служби будівлі значно збільшується.

 ЖК "Берег Дніпра" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Чималу популярність здобула й незнімна опалубка, яка необхідна для створення монолітних стін. Перевагами технології є низька вартість житла і висока швидкість будівництва.

Ще один фаворит девелоперів – будинки з технологією абсорбцією смогу. Вона допомагає поглинати шкідливі домішки, що осідають на поверхні будівлі. Зараз ця технологія активно використовується в Японії, але актуальна для будь-яких великих міст, зокрема й для Києва.

Насамкінець фахівці згадують про натягнуту арматуру – метод загартовування сталі, завдяки якому арматура виявляється надпотужною і здатною витримувати величезні навантаження.

Щоб дізнатися, які технології будівництва використовують у  Корпорації Нерухомості РІЕЛ, ознайомтеся із каталогом девелопера, де зібрана уся необхідна інформація про обраний вами будинок.