Іноземці масово купують квартири у Києві: чому та яке житло у пріоритеті
Джерело:
UbrКиїв став привабливим містом для інвестицій у житло. Рієлторські агентства з кінця 2020 року все частіше отримують заявки від іноземних громадян на придбання квартир у Києві.
Найбільше нерухомістю цікавляться європейці, які мають бізнес чи працюють в українській столиці, однак не хочуть винаймати житло. Вихідці з яких країн купують квартири у Києві – читайте далі.
Цікаво Як зробити нежитлове приміщення житловим: деталі, нюанси та документи
Хто купує квартири у Києві
За словами рієлторів, найчастіше серед іноземців житло купують громадяни США, Німеччини, Швеції, Італії та Швейцарії, які приїжджають до України розвивати свій бізнес. На попит також вплинули карантинні обмеження, які в Україні були більш лояльними, ніж в країнах Європи.
Іноземці вважають, що в Україні можуть жити більш комфортно, адже в деяких державах запроваджували жорсткі заходи, наприклад, комендантську годину. Переважно вони обирають одно- та двокімнатні квартири вартістю від 100 тисяч до 200 тисяч доларів (2,7 – 5,4 мільйона гривень). Найчастіше – це об'єкти на вторинному ринку нерухомості, які розташовані у центральних районах міста.
За словами експертки з нерухомості Вікторії Берещак, попит стрімко зріс в останні роки: у преміальних об'єктах або якісному бізнес-сегменті у центрі Києва частка іноземних покупців зросла до 10 – 12% у 2021 році (у 2018-му цей показник становив 3 – 5%).
Житло у Києві має попит серед іноземців / Фото 24 канал
Читайте За скільки можна винайняти будинок на літо під Києвом: ціни від і до
Хто заробляє на українській нерухомості
За словами експертів, до України також приїздять інвестори з Ізраїлю, Туреччини, Китаю та Азербайджану. Вони купують житло у гарних ЖК з високим рівнем сервісу, щоб здавати його подобово. Також деякі іноземці інвестують у квартири в Києві, щоб потім їх перепродати. Зазвичай, це Печерський, Шевченківський, Подільський та Оболонські райони столиці.
Власники підвищують ціни
Українці неохоче здають житло іноземним громадянам і намагаються поставити якомога вищу ціну. Багатьом доводиться винаймати квартиру подобово, що виходить досить дорого, або ж брати житло на тривалий період, але це невигідно, якщо потрібно виїхати на кілька місяців до іншої країни. У такому разі купити нерухомість – варіант значно прийнятніший.
Є також ще одне пояснення високому попиту на житло в Україні серед іноземців. Подейкують, що таким чином вони виводять гроші зі своєї країни. Адже здебільшого у країнах Європи та США угоди здійснюються за безготівковим розрахунком, а в Україні цей процес можна відстежити не завжди.За словами іноземців, насправді в Україні дешево жити й саме це їх приваблює.