Найбільше нерухомістю цікавляться європейці, які мають бізнес чи працюють в українській столиці, однак не хочуть винаймати житло. Вихідці з яких країн купують квартири у Києві – читайте далі.

Цікаво Як зробити нежитлове приміщення житловим: деталі, нюанси та документи

Хто купує квартири у Києві

За словами рієлторів, найчастіше серед іноземців житло купують громадяни США, Німеччини, Швеції, Італії та Швейцарії, які приїжджають до України розвивати свій бізнес. На попит також вплинули карантинні обмеження, які в Україні були більш лояльними, ніж в країнах Європи. 

Іноземці вважають, що в Україні можуть жити більш комфортно, адже в деяких державах запроваджували жорсткі заходи, наприклад, комендантську годину. Переважно вони обирають одно- та двокімнатні квартири вартістю від 100 тисяч до 200 тисяч доларів (2,7 – 5,4 мільйона гривень). Найчастіше – це об'єкти на вторинному ринку нерухомості, які розташовані у центральних районах міста.

Житло у Києві має попит серед іноземців / Фото 24 канал

Читайте За скільки можна винайняти будинок на літо під Києвом: ціни від і до

Хто заробляє на українській нерухомості

За словами експертів, до України також приїздять інвестори з Ізраїлю, Туреччини, Китаю та Азербайджану. Вони купують житло у гарних ЖК з високим рівнем сервісу, щоб здавати його подобово. Також деякі іноземці інвестують у квартири в Києві, щоб потім їх перепродати. Зазвичай, це Печерський, Шевченківський, Подільський та Оболонські райони столиці.

Власники підвищують ціни

Українці неохоче здають житло іноземним громадянам і намагаються поставити якомога вищу ціну. Багатьом доводиться винаймати квартиру подобово, що виходить досить дорого, або ж брати житло на тривалий період, але це невигідно, якщо потрібно виїхати на кілька місяців до іншої країни. У такому разі купити нерухомість – варіант значно прийнятніший.

За словами іноземців, насправді в Україні дешево жити й саме це їх приваблює.