Наприклад, придбання квартири та її здача в оренду дає змогу забезпечити пасивний дохід у вигляді регулярної плати від тимчасових мешканців. А купівля житла на початковому етапі будівництва – примножити капітал під час перепродажу. Фахівці з Корпорації Нерухомості РІЕЛ розповіли, чому інвестувати у житлові квадратні метри вигідно навіть в сьогоднішніх реаліях та що для цього потрібно знати.

Зверніть увагу Як знешумити стіни у квартирі: професійні поради від девелопера

Чому інвестування в нерухомість – вигідне рішення

Нерухомість не лише дає можливість зберегти капітал, а ще й примножити його в майбутньому. Оскільки ціни на об'єкти постійно зростають, нерухомість, у яку інвестували раніше, стає вартіснішою з кожним роком.

Більшість інвесторів вважають, що найкраще вкладатися в нерухомість Львова чи інших західних регіонів країни. Така думка є обґрунтованою, бо саме тут ціни зростають найшвидше, що зумовлено насамперед підвищеним попитом. За прогнозами експертів, протягом наступних 5 – 7 років ця тенденція збережеться.

ЖК "Містечко Підзамче. Вежа" у Львові / Фото КН РІЕЛ

Окрім того, щомісяця зростає вартість самих будівельних робіт, що підштовхує ціни догори. Відтак інвестиції в нерухомість наразі можуть принести дохід у розмірі щонайменше 15 – 20% на рік.

Варто зазначити й те, що інвестиції в нерухомість – це підтримка українського ринку. Будь-які прозорі вкладення дають змогу не тільки отримати прибуток, а й зробити свій внесок у розвиток економіки та соціальної стабільності країни.

Як інвестувати в нерухомість: покрокова інструкція

Успішне інвестування потребує ретельного планування, аналізу та створення стратегій.

  • Визначення цілей інвестування

Перш ніж почати інвестувати в нерухомість, важливо чітко визначити ціль та стратегію. Це може бути купівля житла для здавання в оренду чи придбання нерухомості на етапі будівництва з метою накопичення капіталу. Розуміння цілі допоможе обрати відповідний тип нерухомості та стратегію інвестування.

  • Аналіз ринку нерухомості

Ретельне вивчення ринку нерухомості є дуже важливим етапом перед інвестуванням. Цей процес охоплює аналіз поточних трендів, цін, попиту та пропозиції на ринку в конкретному регіоні, а також прогнозування майбутніх змін.

  • Вибір відповідного типу нерухомості

Житлова, комерційна, орендна – вибір залежатиме від ваших цілей, доступного капіталу й інших факторів. Кожен тип має свої особливості та переваги.

  • Фінансове планування й оцінювання ризиків

Потрібно обов'язково розробити фінансовий план, де будуть враховані можливі витрати, включно з початковими інвестиціями, податками, обслуговуванням тощо. Оцінювання ризиків потрібне не лише для створення загальної картини, а також для мінімізації потенційних збитків і забезпечення стабільності.

  • Фінансування інвестицій

Джерелом фінансування може бути власний капітал, кредити, іпотечні позики або інші фінансові інструменти. Важливо оцінити всі варіанти та вибрати найвигідніший.

Купівля нерухомості в новобудові без ремонту / Фото Pexels

Які можливі стратегії інвестування в нерухомість

  1. Купівля квартир із ремонтом з метою здавання в оренду. Як пояснюють у КН РІЕЛ, цей підхід є одним з найпоширеніших, оскільки забезпечує стабільний пасивний дохід.
  2. Купівля квартир під ремонт для подальшої здачі в оренду за вищою ціною. Ця стратегія відрізняється потребою спершу покращити придбаний об'єкт. Однак після всіх додаткових робіт, придбання нових меблів чи техніки, вдасться суттєво підвищити вартість оренди.
  3. Купівля нерухомості без ремонту, її реновацію і подальший продаж за вищою ціною. Підхід дозволяє заробити на збільшенні вартості об'єкта.
  4. Купівля квартир на ранніх етапах будівництва та продаж після завершення проєкту. Чим ближчий об'єкт до здачі в експлуатацію, тим вища його вартість. Саме на цьому заснована стратегія, яка дозволяє перепродати придбане житло та отримати додатковий прибуток.

Інвестування в нерухомість для здачі в оренду

Це стратегія орієнтована на отримання стабільного пасивного доходу протягом тривалого часу. Навіть якщо дохід від таких інвестицій невисокий у порівнянні із сумою вкладень – ризики мінімальні. Зазвичай вкладена сума окуповується протягом 9 – 11 років. Проте все залежить від вибраного типу нерухомості.

Під час вибору житла для інвестиції важливо звертати увагу на поточний попит, ціни на оренду й потреби потенційних орендарів. Найкраще обирати об'єкти, що близькі до навчальних закладів, станцій метро, магазинів, парків, стадіонів та інших інфраструктурних об'єктів.

ЖК "Голоські Кручі" у Львові / Фото КН РІЕЛ

Серед переваг інвестування в орендне житло в КН РІЕЛ виокремлюють:

  • низький ризик у порівнянні з іншими видами вкладень у нерухомість,
  • постійний пасивний дохід,
  • захист інвестицій від інфляції.

Серед недоліків – повільна окупність та значні витрати на ремонт.

Інвестування в нерухомість на етапі будівництва для продажу

Купівля нерухомості на початковій стадії будівництва з часом приносить значний прибуток. Оскільки ціни на новобудови постійно зростають, із завершенням робіт ціна квартири буде значно вищою. Відтак термін окупності значно менший.

Попри те, що будь-яке інвестування супроводжується певними ризиками, вкладання в новобудови вважають досить безпечними. Особливо, якщо купувати житло в девелоперів з багаторічним досвідом та десятком реалізованих об'єктів у великих містах України. Надійним партнером може стати Корпорація Нерухомості РІЕЛ. Обираючи житло від девелопера, інвестори отримують:

  • Великий вибір квартир різних ступенів готовності у Львові та Києві за привабливою ціною.
  • Готові квартири з документами (під ремонт) з можливістю здавати об'єкти в оренду й отримувати стабільний пасивний дохід.
  • Можливість придбати об'єкт нерухомості за привабливою ціною на стадії будівництва й реалізувати його з вигодою після здачі в експлуатацію.
  • Можливість використовувати нерухомість для власних потреб або передачі у спадок.
  • Можливість отримати податкові пільги та інші переваги від держави.

До того ж КН РІЕЛ гарантує повну прозорість і безпеку угод, а також повний супровід під час купівлі.


ЖК Park Life від КН РІЕЛ / Фото РІЕЛ

До слова, для оцінювання перспективності інвестиції в обраний об'єкт нерухомості можна скористатися спрощеною формулою, запропонованою економістом Робертом Шиллером. Згідно з нею, коефіцієнт ефективності обчислюється як відношення вартості об'єкта нерухомості до щорічного прибутку від цього об'єкта. Формула має такий вигляд: коефіцієнт ефективності = вартість об'єкта / прибуток за рік

  • Якщо отриманий коефіцієнт перебуває в діапазоні від 10 до 15, це означає, що нерухомість має адекватну ціну.
  • Якщо коефіцієнт менший за 10 – нерухомість явно недооцінена, тож її купівля може бути вигідною.
  • Якщо ж коефіцієнт більший за 15 – ціна нерухомості завищена, і її купівля не рекомендується.

Хоча це спрощений метод оцінювання й не враховує всіх можливих ризиків, він допомагає ухвалити обґрунтоване рішення та зробити успішний вибір під час інвестування в нерухомість.