З початку повномасштабного вторгнення Закарпаття вважалося однією з найдорожчих областей, якщо аналізувати ціни на житло. Попит на квартири там у кілька разів перевищував пропозицію. Зараз ситуація вже не така ажіотажна, проте ціни за останній рік однаково зросли. Аналітики DIM.RIA проаналізували первинний та вторинний ринок та поділилися результатами, передає 24 Канал.

Зверніть увагу Іпотека для українських захисників: що потрібно знати перед оформленням

Зміни в середній вартості житла на Закарпатті протягом року

З жовтня 2022 року і до жовтня цього року середня вартість квадратного метра в новобудовах зросла на 10,3%. Зараз "квадрат" коштує близько 42 тисяч гривень. Якщо подивитися на аналіз вартості таунхаусів, то середня вартість не зросла, а підскочила – аж на 48%.

Окремо аналітики проаналізували вторинний ринок нерухомості, а саме зміни в ціні на квартири з одною, двома, трьома й чотирма кімнатами. Отож за вартість однокімнатної квартири на Закарпатті зросла на 18,5% і становить приблизно 51 620 доларів.

Ситуація на первинному та вторинному ринках по Україні за рік / Фото DIM.RIA

Середня вартість квартири з двома кімнатами також за рік підвищилася – на 10,2%. Зараз таке помешкання на вторинці можна придбати приблизно за 68 115 доларів. А от ціна на трикімнатну квартиру не суттєво, але знизилася. Показник становить -1,7%, а теперішня вартість – 72 204 долари.

Чотирикімнатну квартиру на Закарпатті можна придбати в середньому за 119 511 доларів. За останній рік вартість зросла на 22,5%.

Зараз ситуація як на первинному, так і на вторинному ринках в Закарпатській області досить стабільна. Протягом жовтня ціни то підвищувалися, то знижувалися, однак в межах 1% – максимум 5%.