Здається, що найпростіший спосіб розв'язання цієї проблеми – купівля власного паркомісця. Однак експерти з Корпорації Нерухомості РІЕЛ зазначають, що не всі кияни вважають це вдалою інвестицією.

Читайте також Чи варто купувати житло в кредит без першого внеску: пояснення девелопера

Опираючися на спостереження та тривалу практику девелопера, розбираємося чи вигідно купувати паркомісце у Києві, скільки це коштує та як швидко окупиться в разі здачі в оренду.

Для чого потрібне паркомісце

Найчастіше паркомісця купують із двох причин:

  1. Для власного користування. У такому випадку оптимальним варіантом є купівля місця у дворі свого будинку.
  2. Як вигідну інвестицію. Поширені ситуації, коли майбутні мешканці новобудов не тільки купують квартиру на етапі котловану, а й встигають придбати одразу кілька паркувальних місць. Одне або два місця вони використовують самі, а решту можуть здавати в оренду іншим мешканцям будинку, які куплять квартиру трохи пізніше.

Де найдорожчі та найдешевші паркомісця у Києві

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

В елітному Печерському районі, де справи з парковками чи не найбільш кепські, вартість паркомісця на 15 – 20 квадратних метрів може сягати 60 тисяч доларів. Це величезна сума, і за такі гроші у спальних районах Києва можна купити гарні апартаменти.

Якщо говорити про центральні райони міста, найдешевше паркомісце можна знайти в Голосіївському районі. Але навіть воно обійдеться щонайменше у 20 – 25 тисяч доларів. Середня ціна по місту становить приблизно 40 тисяч доларів.

Звісно, такі ціни часто відлякують тих, хто тільки-тільки придбав житло. Однак експерти з КН РІЕЛ вважають, що це справді вигідна інвестиція.

Чому киянам варто задуматися про купівлю паркомісця


ЖК Оk'Land від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

На жаль, не в усіх київських новобудовах є достатня кількість місць для авто. Відтак, якщо мешканець будинку вчасно не потурбувався про цей аспект, він може залишитися без парковки.

Багато забудовників зводять будинки, плануючи 1,5 паркомісця на одну квартиру. Водночас в одній сім'ї може налічуватися 3 або 4 автомобілі, і їх треба десь паркувати. Відповідно, місць на паркінгу вистачить не всім. Але якщо говорити про нові будинки, які будуємо ми, в них зазвичай вистачає паркомісць для всіх жителів,
– зазначають у Корпорації Нерухомості РІЕЛ.

Девелопер додає, що за наявності коштів, інвестувати у паркомісця необхідно. Якщо всі паркомісця будуть розкуплені й залишаться мешканці, яким їх не дісталося, можна виставляти практично будь-яку орендну плату за одне місце.

Важливо Знижки на квартири у Львові та Києві: КН РІЕЛ анонсувала початок акційного сезону

Терміни окупності

На терміни окупності такої інвестиції впливають:

  • вибір району,
  • тип будинку,
  • кількість парковок поблизу,
  • територія охороняється чи ні,
  • кількість квадратних метрів тощо.


ЖК "Берег Дніпра" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Якщо купити паркувальне місце за середньою вартістю 40 тисяч доларів у центрі міста, його вдасться здавати в оренду приблизно за 200 доларів на місяць. Дохід становитиме 6% на рік. Тобто вам вдасться заробити 2 400 доларів на рік. Термін окупності становитиме 17 років. І це не береться до уваги чимраз більший попит на паркомісця та зростання цін на їх оренду.