У Корпорації Нерухомості РІЕЛ зазначають, що кредит на житло без першого внеску можливий. Зазвичай він надається на етапі будівництва. Проте перш ніж підписувати договір варто врахувати усі переваги та недоліки такого формату.

До теми Вигоди та ризики: на якому етапі будівництва краще купувати квартиру

Розмір першого внеску за квартиру

Розмір першого внеску залежить від політики компанії-забудовника. Деякі беруть від 5% – 15%, інші можуть не укладати договір на розстрочку, якщо покупець не внесе щонайменше 40% передоплати. Але, зазначає девелопер, купівля квартири без першого внеску має не лише переваги, але й кілька недоліків.

ЖК "Підзамче. Новий Форт" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

В багатьох ситуаціях вигідніше зробити якомога більший перший внесок. Пов'язано це з тим, що на етапі зведення будинку збільшуватиметься попит на квартири і ціни зростатимуть. Відповідно, розмір невиплаченої раніше суми поступово збільшуватиметься.

Як обрати забудовника

Обирати забудовника за критерієм відсутності першого внеску – план не особливо надійний. Краще відразу заплатити хоча б мінімальну суму, аніж згодом потрапити у пастку компанії, яка затягує будівництво через брак інвестицій чи інші форс-мажори.

Щоб мінімізувати ризики, пов'язані з купівлею житла на ранніх етапах будівництва, слід:

 1. Обирати серед компаній, які зарекомендували себе надійними гравцями на ринку житла та здали в експлуатацію хоча б з десяток об'єктів.
 2. Знайти та почитати в інтернеті відгуки інших покупців.
 3. Здійснити запит до Єдиного державного реєстру, де зібрана інформація про засновників компанії.
 4. Перевірити забудовника на наявність непогашених боргів, а також – чи не визнаний він банкрутом.
 5. Порадитися з близькими. Можливо, хтось із вашого оточення недавно купував квартиру на виплат.

Переваги та недоліки купівлі житла без першого внеску


ЖК "Львівська Площа" від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Не всі потенційні покупці житлової нерухомості це розуміють, але розстрочки з мінімальним або нульовим внеском мають не лише плюси, але й суттєві мінуси.

Цікаво Знижки на квартири у Львові та Києві: КН РІЕЛ анонсувала початок акційного сезону

Переваги купівлі житла без першого внеску:

 • Можливість оплачувати частинами. Такий спосіб підходить для тих, хто немає всієї суми на купівлю квартири, але залишається впевненим у власних фінансових можливостях.
 • Якщо берете кредит на квартиру без авансу або з мінімальним внеском, ви зменшуєте ризики втратити одразу всю суму в разі зупинки будівництва.
 • Купуючи житло на виплат на початкових етапах будівництва, можна серйозно заощадити. У більшості випадків це вигідніше ніж купівля квартири одразу за всю суму в уже зданому в експлуатацію будинку.
 • Відсутні переплати. Оформивши купівлю квартири на виплат, покупець не платить відсотки, а лише виплачує вартість житла. Таким чином, він не витрачає зайвих грошей.

ЖК Nordica Residence від Корпорації Нерухомості РІЕЛ / Фото РІЕЛ

Недоліки купівлі житла без першого внеску:

 • Висока ймовірність подорожчання квартири. Якщо на старті продажу купити житло одразу за всю суму, то це на порядок дешевше, ніж купувати на виплат. Пов'язано це з тим, що квадратні метри у міру зведення будинку дорожчають. З одного боку, очевидно, що вигідніше одразу віддавати всю суму. А з іншого – завжди є ризики. Тому інколи краще трохи переплатити, але мінімізувати їх.
 • Розстрочка – це завжди величезна відповідальність. Покупець повинен бути впевненим, що зможе вносити регулярні платежі. Необхідно передбачити всі можливі форс-мажори, мати відкладені кошти й лише після цього приймати рішення чи підходить для вас купівля на виплат.