За словами рієлторів, попит на оренду приватних будинків суттєво підвищився. А ціни на автономне житло під Києвом піднялися до 20% залежно від типу нерухомості, її функціоналу та локації. Однак важко сказати, що ця зацікавленість переросла у тенденцію, а українці відмовляться українці від квартир на користь приватних будинків, пише 24 канал.

Читайте також Право власності на квартиру в новобудові: 3 кроки, які повинен здійснити девелопер

Заміська нерухомість буде популярною не довго

За словами Дениса Суділковського, маркетинг директора ЛУН, спостерігати ріст зацікавленості щодо ідеї власного будинку справді можна. Але чи перетвориться цей інтерес у платоспроможний попит покаже лише час.

Собівартість будівництва продовжує зростати в Україні, приватні будинки будуть все дорожчою опцією,
– зазначає він.

Окрім цього експерт нагадав, що державні програми доступної іпотеки поки що розповсюджуються тільки на квартири. Тому, швидше за все, будинки для більшості так і залишаться мрією або другим домом для сім’ї.

Інший ймовірний варіант – оренда. Українці й справді можуть тимчасово перемкнутися на автономні варіанти, проте після усунення незручностей із світло- та газопостачанням повернуться поближче до міських квартир.

Скільки коштують будинки по Україні

Однокімнатний економваріант з газовим котлом в Одеській області коштує 4 500 гривень. За 8 000 гривень вдасться винайняти будинок на 60 квадратних метрів із індивідуальним опаленням, прибудинковою територією та доступом до міської інфраструктури, що важливо, якщо приїжджаєте з дітьми чи тваринами. За бюджет у 12 000 гривень на околиці Одеси можна орендувати будинок на 160 "квадратів" із газовим котлом, септиком та каміном, що робить його майже незалежним від міських комунікацій.

У Полтаві пропонують приватний будинок за 20 000 гривень. Площа будівлі –140 "квадратів". Всередині є камін, а навколо – простора прибудинкова територія.

Найекономніші варіанти у Києві починаються з 3 – 4 тисяч гривень на місяць. Це типова "хатинка у селі", розташована за 30 хвилин їзди від столиці на авто. Приблизно за 20 000 гривень, за даними агрегаторів ЛУН, пропонують будинки з генератором і камінними залами, що можна вважати хорошими варіантами для тих, хто планує провести зиму з достатнім рівнем комфорту.

У Львові з бюджетом у 10 тисяч гривень можна знайти будинки на 50 "квадратів" із власною свердловиною, газовим опаленням та каміном. На Закарпатті пропонують нерухомість в середньому за 12 тисяч гривень на місяць. Орендувати будинок в Івано-Франківську можна за 12 тисяч гривень на місяць.