Про це у новому інтерв'ю розповів міський голова Львова Андрій Садовий. Він нагадав, що нещодавно місто вибудувало житло для вагітних "Незламні матусі". Наразі там проживають жінки, які встигли народити.

Цікаво Втримати ціну не вдасться: чому зараз вигідно інвестувати у новобудови

Львів сконцентрується на будівництві швидкого житла

За час повномасштабного вторгнення росії через Львів пройшло 5 мільйонів людей. Орієнтовно 50 тисяч готові лишатися тут на постійне місце проживання через те, що їм нікуди їхати. Це переселенці з Маріуполя, Мелітополя, Сєвєродонецька, які втратили свої помешкання. За словами Андрія Садового на такий масив людей потрібно орієнтовно 1 мільйон метрів квадратних площі.

До того ж зараз переселенців виселили зі шкіл, де протягом літа їм пропонували тимчасовий прихисток.

Їх переселили в інші локації, щоб підготувати навчальні заклади до нового очного навчального року. Також ми маємо локації, які зараз перебудовуємо для проживання людей. Це установи, які раніше не працювали,
– розповів Садовий.

Наразі місто думає, як обігріти ці приміщення на період зими. Так само розпочинається модернізація модульних містечок, яких зараз на території Львова три.

"Ми перемістимо локацію зі Стрийського парку і розширимо можливості проживання на Сихові та на вулиці Пулюя. Також ми з нашими польськими партнерами переобладнуємо ці будиночки, щоб вони могли функціонувати і взимку", – зазначив мер Львова.

Садовий додав, що зараз один із пріоритетів міста – шукати кошти і будувати житло швидко. Щоб у ньому змогли оселитися ті, хто потребує даху над головою.

І тут дуже добра новина – уряд затвердив постанову, яка передбачає можливість іпотечного кредитування для будівництва житла. Якщо ця постанова запрацює, а мова йде про зовсім невеликий відсоток на 20 років. І оця іпотечна програма – це шанс,
– пояснив Садовий.

Він додав, що наразі виділяти земельні ділянки – не вихід.

"Нам допоможуть з інфраструктурою, окей, ми це зробимо, але базово потрібно запустити отой маховик будівництва, щоб люди за короткий термін мали нормальне житло", – підсумував мер Львова.

Нагадаємо, раніше Садовий зазначив, що насправді випадків, коли власники завищували ціни на оренду квартир у Львові не так вже й багато. За його словами кількість таких мародерів та злочинців становила 0,5 – 1%.

Міський голова наголосив, що є проблема із притягненням таких осіб до кримінальної відповідальності. Насамперед через те, що орендарі відмовляються писати заяву в поліцію.