Які прилади споживають значну кількість енергії і як розумно нею розпоряджатись, розповіла дизайнерка інтер'єру Анна Колечкіна.

Цікаво Стінові панелі в інтер'єрі: 5 причин сказати їм "так"

У 2021 році продовжується тренд на екологічність і мінімалізм не тільки в інтер'єрах, а й в культурі споживання. Люди все частіше замислюються про цінність нашої планети і приходять до усвідомленого споживання. Електроенергії це теж стосується, тому хочу розповісти вам про побутові прилади, які значною мірою використовують цей ресурс,
– зазначила Колечкіна.

Скільки електроенергії споживають побутові прилади

  • Телевізор і ресивер. Під'єднаний до мережі телевізор, навіть якщо ви його не дивитесь, споживає близько 25 Вт на добу. Водночас ресивер – трішки менше, ніж сам телевізор.
  • Комп'ютер і ноутбук. За словами дизайнерки інтер'єру, у цьому випадку все залежить від того, наскільки завантажений процесор комп'ютера та які функції виконує. Але залишений в сплячому режимі ноутбук споживає близько 3 Вт.
  • Холодильник. Цей агрегат споживає до 1 кВт на добу. Щоб заощадити, варто: розмістити прилад подалі від плити, берегти від прямих сонячних променів, розміщувати продукти не впритул до задньої стінки холодильника.
  • Пральна машина. Важливе значення має режим прання і заповненість машинки.

Чим вища температура води і чим більше речей у барабані, тим більше електроенергії буде витрачатися. Але і напівпорожня пралка – теж не вихід, краще вибрати екорежим з низькою температурою,
– пояснила Колечкіна.

Споживання електрики технікою залежить від багатьох факторів​ / Фото pinterest

Читайте також Ремонт санвузла: 10 найпоширеніших помилок

  • Духовка і плита.

У раціональному використанні цих приладів є свої правила: каструлі, підібрані за розміром конфорки, заощадять електрику, а духовка, вимкнена до завершення приготування, дозволить використовувати накопичене тепло,
– розповіла дизайнерка інтер'єру.

  • Зарядні пристрої. Колечкіна уточнила, що самі зарядки споживають лише 1,5 Вт на добу. Але ми заряджаємо кожного дня дуже багато гаджетів, та й залишені в розетці зарядні використовують додаткову енергію.
  • Дрібні побутові прилади. Найбільше електроенергії використовують ті прилади, які генерують тепло – електрочайник, фен, праска, мікрохвильовка чи гриль. Рекордсмени серед них – електрочайник та праска, вони споживають 1,5-2,5 кВт за годину.